Portal bezpiecznego e-biznesu

Instagram nie dla dzieci poniżej 13 lat

 Instagram nie dla dzieci poniżej 13 lat

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Instagram wprowadza zmiany w regulaminie. Rejestracja kont dla dzieci poniżej 13 lat nie będzie możliwa.

Instagram nie dla dzieci poniżej 13 lat

Platforma społecznościowa podjęła kroki w celu poprawy bezpieczeństwa najmłodszych, wliczając w to dzieci poniżej 13 roku życia. Od środy 5 grudnia 2019 r. każdy użytkownik podczas zakładania konta musi podać datę urodzenia. Warunkiem rejestracji będzie ukończone 13 lat. Data urodzenia nie będzie udostępniana publicznie. Jeśli do zakładania konta na Instagramie posłuży konto z Facebooka, wówczas informacja zostanie pobrana z profilu.

Instagramowi zależy na tym, by zapobiegać dołączaniu do platformy młodszych użytkowników, co jest niezgodne z warunkami serwisu w wielu krajach. W przyszłości Instagram wykorzysta te dane, by lepiej dopasowywać reklamy, np. wyświetlając nastolatkom więcej treści edukacyjnych. Wiek wpłynie też na inne doświadczenia na portalu, m.in. oferowane będą zalecane ustawienia prywatności.

Zostaną też wprowadzone zmiany dotyczące Instagram Direct, czyli wiadomości prywatnych. Będą je mogły inicjować tylko osoby, które dany użytkownik obserwuje. To samo dotyczy dodawania do konwersacji grupowych.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCERT ostrzega: wzrasta zagrożenie dla firmowych komputerów Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się