Portal bezpiecznego e-biznesu

InPost wycofuje SMSy ze statusem przesyłki

 InPost wycofuje SMSy ze statusem przesyłki

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
InPost będący operatorem popularnych w Polsce Paczkomatów, powoli wycofuje się z usługi wysyłania SMS-ów umożliwiających śledzenie przesyłki. Ma to związek z podszywaniem się pod tego operatora przez cyberprzestępców. Jednocześnie InPost wprowadził na rynek aplikację, która ma zapewnić bezpieczniejszy dostęp do statusu przesyłki.
InPost wycofuje SMSy ze statusem przesyłki

Właściciel sieci Paczkomatów zachęca swoich klientów, a w szczególności odbiorców przesyłek nadawanych za jego pośrednictwem, do pobierania i korzystania z aplikacji mobilnej. Dodatkowo InPost umożliwia sprawdzenie lokalizacji przesyłki poprzez swoją stronę internetową. Już teraz operator ten przesyła wiadomości do osób korzystających z paczkomatów, informujące o zmianach. Poniżej treść, którą otrzymał jeden z naszym redakcyjnych kolegów:

Dziękujemy za korzystanie z naszej aplikacji mobilnej. W związku z falą fałszywych SMS wstrzymujemy wysyłanie wiadomości związanych ze statusem przesyłki.

Przedstawiciele InPostu zapewniają, iż jest to technologiczny krok naprzód. Dotychczasowa metoda wykorzystująca SMSy odchodzi w niepamięć. Operator chce w ten sposób rozwiązać problem fali fałszywych powiadomień o przesyłkach. Czyni to jako jeden z pierwszych firm pocztowych na polskim rynku. Aplikację można pobrać na smartfony zarówno z system Android jak IOS.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFacebook rejestruje słowo „książka” jako znak towarowy! Następny artykuł ›Nieodebranie przesyłki pobraniowej przez sprzedawcę

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się