Portal bezpiecznego e-biznesu

Huawei oficjalnie testuje... Androida Q w wersji beta

 Huawei oficjalnie testuje... Androida Q w wersji beta

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Wygląda na to, że na linii Google – Huawei doszło do ocieplenia relacji. Na liście urządzeń uczestniczących w beta testach nowego systemu Google pojawił się Huawei Mate 20 Pro.

Huawei oficjalnie testuje... Androida Q w wersji beta

Koncern Huawei konsekwentnie zaprzecza wszystkim zarzutom, jakie stawiają mu amerykańskie władze. Firma zapewnia, że w ciągu ostatnich dziecięciu lat całkowite dotacje, jakie otrzymała na wsparcie badań i rozwoju technologicznego od rządów – zarówno w Chinach, jak i w innych krajach – stanowiło mniej niż 3 promile przychodów Huawei.

Od chwili gdy prezydent Donald Trump zatwierdził przepisy ograniczające obecność na amerykańskim rynku chińskich firm technologicznych, w tym Huawei, doszło do dalszego pogorszenia się sytuacji firmy. Google podjął decyzję o wstrzymaniu współpracy z Huawei w zakresie dostarczania temu producentowi systemu operacyjnego Android oraz szeregu swoich usług, z których korzystają użytkownicy smartfonów. Podobnie postąpiło wiele innych amerykańskich firm technologicznych.

W tym kontekście pewnym zaskoczeniem okazał się fakt, iż na listę urządzeń, których użytkownicy mogą uczestniczyć w testach beta Androida Q, wrócił smartfon Huawei Mate 20 Pro. Może to świadczyć o złagodzeniu wcześniej nałożonych restrykcji. Zarówno Google jak i Huawei nie skomentowały na razie ponownego pojawienia się chińskiego smartfona w programie testowym Androida Q. Decyzja ta może jednak może być rezultatem toczących się negocjacji dotyczących zakresu sankcji, jakie miałyby funkcjonować na linii chińska marka – amerykański gigant technologiczny.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na wiadomości o egzekucji komorniczej! Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie fotograficzny.fun

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się