Portal bezpiecznego e-biznesu

Hakerzy zaatakowali niemieckich polityków

 Hakerzy zaatakowali niemieckich polityków

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Jak informuje rozgłośnia RBB, hakerzy opublikowali dane wykradzione od polityków. Chodzi o numery telefonów komórkowych, protokoły z prywatnych czatów, adresy, listy, rachunki, dane kart kredytowych i wewnątrzpartyjne dokumenty.

Hakerzy zaatakowali niemieckich polityków

Atak dotknął polityków niemal wszystkich klubów poselskich, za wyjątkiem Alternatywy dla Niemiec. Hakerzy wykradli także dane polityków regionalnych, dziennikarzy i artystów. Jak podaje dziennik „Bild”, na celowniku hakerów znalazł się także prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier. Wśród publikacji nie znalazły się jednak żadne kontrowersyjne dokumenty polityczne. Szkody mogą być jednak duże z powodu wielu prywatnych danych, które zostały opublikowane.

Prawdopodobnie atak hakerów miał miejsce jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia, a dane były publikowane w formie kalendarza adwentowego. Wyciek został zauważony dopiero wieczorem w czwartek, 3 stycznia. Skradzione informacje zostały opublikowane i rozpowszechnione na Twitterze.

W związku z tym zdarzeniem w piątek 04.01.2019 r. w Berlinie zostało zwołane kryzysowe posiedzenie centrum ds. walki z cyberprzestępczością. W przypadku ataku hakerów gremium to koordynuje działania centralnych instytucji, w tym Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, Federalnego Urzędu Kryminalnego i Federalnej Służby Wywiadowczej.

źródło: „Deutsche Welle”

Komentarze

‹ Poprzedni artykułInPost zanotował w 2018 r. wzrost dostaw o połowę Następny artykuł ›Oszuści zacierają ręce. Zbliża się Black Friday!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się