Portal bezpiecznego e-biznesu

Google integruje płatności internetowe

 Google integruje płatności internetowe

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Firma Google zdecydowała się na połączenie wszystkich swoich dotychczasowych, wciąż aktywnych rozwiązań do obsługi płatności internetowych. Zostaną one zastąpione jedną, nową usługą o nazwie Google Pay, która ma oferować cały pakiet usług płatniczych.
Google integruje płatności internetowe

W skład Google Pay wejdą m.in. usługi płatności za pośrednictwem telefonu, serwisów internetowych i przelewy osobiste. Zintegrowane usługi obejmować będą: Android Pay, Google Wallet, Google Checkout, a nawet Google Tez funkcjonujące aktualnie w Indiach.

Android Pay jest cyfrowym portfelem umożliwiającym realizację płatności za pomocą telefonu komórkowego wyposażonego w technologię zbliżeniową NFC. W Polsce usługa ta zadebiutowała w listopadzie 2016 r., a pierwszymi oferującymi ją bankami były Alior Bank, BZ WBK oraz T-Mobile Usługi Bankowe. W kolejnych miesiącach rozszerzono Android Pay na nowe instytucje i aplikacje. Poprzednikiem Android Pay był Google Wallet, który później zaczął służyć do obsługi przelewów pomiędzy użytkownikami.

Istotne jest, że Google zintegrowało swoje usługi płatnicze bez wskazywania platformy, na której te mogą być wykorzystywane. Firma realizuje w ten sposób filozofię odmienną od Android Pay, która to usługa kojarzyła się z konkretnym, jednym systemem operacyjnym.

Zunifikowanie usług płatniczych zajęło internetowemu gigantowi 12 miesięcy. Aktualizacja powinna pojawić się na kontach użytkowników w ciągu najbliższych tygodni.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZwiększenie ochrony tajemnic technologicznych przedsiębiorstwa Następny artykuł ›Allegro wprowadza portal dla przedsiębiorców

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się