Portal bezpiecznego e-biznesu

Fulfillment - usługa dla dynamicznej branży e-commerce

 Fulfillment - usługa dla dynamicznej branży e-commerce

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Polska branża e-commerce prężnie się rozwija, a wraz z tym wzrasta zapotrzebowanie na usługi logistyczne, które wykraczają poza tradycyjne dostawy kurierskie. Polski rynek e-commerce w poprzednim roku wyceniany był na 109 miliarda złotych (źródło: Strategy&Polska) i rozwijał się tempie 17% r/r. Eksperci szacują, że w 2025 roku jego wartość osiągnie aż 141,3 miliarda złotych (źródło: PMR). To wyraźnie pokazuje dynamiczny rozwój sektora internetowego handlu w Polsce. Dla firm logistycznych oznacza to rosnące zapotrzebowanie na usługi kurierskie, magazynowe, spedycyjne, ale przede wszystkim fulfillment.

Fulfillment - usługa dla dynamicznej branży e-commerce

Fulfillment dla sklepów internetowych

Fulfillment to kluczowa usługa logistyczna, która staje się nieodłącznym elementem sukcesu dla sklepów internetowych. Na czym dokładnie polega? Jest to kompleksowe zarządzanie wszelkimi procesami magazynowymi - od momentu przyjęcia towaru w magazynie aż do kompletacji zamówień i dostarczenia ich do klienta końcowego sklepu online. Obejmuje to kilka kluczowych elementów:

· Magazynowanie - firmy logistyczne, świadczące usługi fulfillment dysponują magazynami dostosowanymi do potrzeb sklepów internetowych. To miejsce, w którym przechowywane są produkty, a każdy z klientów dzięki systemom WMS, może śledzić obecne stocki oraz zarządzać nimi na zasadach FIFO, FEFO i LIFO.

· Przygotowanie zamówienia - usługa fulfillment obejmuje proces przygotowywania, kompletacji i pakowania zamówienia. Dzięki temu każde z pojedynczych zamówień ze sklepu internetowego, jest wysyłane bezpośrednio z magazynu operatora logistycznego.

· Dostawa - operator logistyczny zajmuje się zarządzaniem etykietami przesyłek, wysyłką towaru oraz monitorowaniem dostarczania towaru do klienta końcowego.

· Obsługa zwrotów i reklamacji.

Najważniejszymi beneficjentami usług fulfillment w Polsce są sklepy internetowe, które stanowią aż 80% klientów firm logistycznych. Dla nich usługi fulfillment to nie tylko oszczędność czasu, ale także gwarancja sprawnej obsługi zamówień, nawet w okresach wzmożonego ruchu, takich jak okazje promocyjne czy święta.

W 2022 roku rynek fulfillment w Polsce rozwijał się w tempie 15%, co świadczy o rosnącym zrozumieniu znaczenia tej usługi w kontekście e-commerce. Firmy specjalizujące się w fulfillment oferują magazyny dostosowane do potrzeb sklepów internetowych, co pozwala na optymalizację zarządzania zapasami i skrócenie czasu dostawy do klienta. Dzięki temu sklepy mogą konkurować nie tylko ceną i asortymentem, ale także szybkością i niezawodnością dostawy. Nowoczesne wyposażenie magazynów, wspieranych przez robotykę oraz sztuczną inteligencję, niweluje ryzyko błędów ludzkich. To ogromna przewaga outsourcingu tego obszaru do zewnętrznego operatora. Niewiele sklepów internetowych mogłoby sobie pozwolić na wdrożenie takich rozwiązań we własnych magazynach. Outsourcing magazynowania i fulfillmentu pozwala także na redukcję kosztów, gdyż mają one charakter skalowalny, a nie stały. Nie ma także konieczności inwestycji we własne magazyny, systemy, robotykę i kadrę magazynową.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułDlaczego warto wybrać Aktywny Model Rozliczeń w pozycjonowaniu stron www Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się