Portal bezpiecznego e-biznesu

Firmy masowo przenoszą się do online — co z tym zrobisz?

 Firmy masowo przenoszą się do online — co z tym zrobisz?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Pandemia zapoczątkowała proces masowego przenoszenia się firm do Internetu. Nawet te przedsiębiorstwa, które zdawały się nie potrzebować sfery online w celu prawidłowego funkcjonowania, zostały zmuszone do wykonania kroku w stronę nowoczesności. Czy ty również znalazłeś się w podobnej sytuacji? Potrzebujesz wsparcia z informatycznym aspektem prowadzenia firmy? Mamy dla ciebie kilka wartościowych propozycji.
Firmy masowo przenoszą się do online — co z tym zrobisz?

Skorzystaj z outsourcingu

To najlepsze z dostępnych rozwiązań, dlatego stawiamy je na pierwszym miejscu. Delegując obowiązki z zakresu IT na wykwalifikowane osoby, możesz mieć pewność, że potrzeby twojej firmy zostaną właściwie zaadresowane. Poza tym taka forma współpracy jest elastyczna i niezobowiązująca. Nie ponosisz pełnych kosztów posiadania specjalisty na wyłączność, a uiszczasz jedynie regularną opłatę abonamentową. W każdej chwili możesz zrezygnować z usługi lub dostosować jej kształt do aktualnych potrzeb. Jak znaleźć jednak godną zaufania firmę, która zastąpi twój dział informatyczny? Serdecznie polecamy ci wsparcie IT od Support Online — grupy doświadczonych specjalistów cieszących się doskonałymi opiniami wśród partnerów i kontrahentów.

Zatrudnij informatyka in-house

Rozwiązanie to jest opłacalne jedynie wtedy, gdy konieczna jest fizyczna obecność osoby zatrudnionej w siedzibie firmy. Może wymagać tego na przykład obsługa urządzeń sieciowych lub wykonywania prac serwisowych. Pamiętaj jednak, że w takim scenariuszu będziesz zmuszony do ponoszenia stałych kosztów związanych z utrzymaniem pracownika. Jeśli więc nie przewidujesz wielu obowiązków, świetnym rozwiązaniem może okazać się nawiązanie dorywczej współpracy lub zatrudnienie kogoś na niepełny etat.

Poszerzaj własne kompetencje

Kto powiedział, że nie możesz sam zająć się stworzeniem strony internetowej lub sklepu e-commerce? Dlaczego nie miałbyś samodzielnie zadbać o przesiadkę swojego przedsiębiorstwa do sfery online? Wszystko jest możliwe — wystarczy tylko nieco chęci i wolnego czasu.

W Internecie nie brakuje wartościowych miejsc, gdzie za drobną opłatą nauczysz się potrzebnych ci umiejętności. Portale takie jak Udemy zawierają kursy na niemal każdy temat, jaki można sobie wyobrazić. Nie zapominaj jednak o darmowych źródłach. Te również są niezwykle obszerne i najprawdopodobniej oferują całą wiedzę, jaka jest ci potrzebna.

Konsultacja

Złotym środkiem między nauką a zatrudnieniem pracownika jest skorzystanie z konsultacji. Czasami wystarczy zadać specjaliście kilka przemyślanych pytań, a wszystko staje się jasne. Na rynku nie brakuje praktyków z branży IT, którzy chętnie spędzą z tobą godzinę lub dwie — oczywiście za odpowiednią opłatą.

Oczywiście na rynku nie brakuje firm oferujących zdalną obsługę IT, które zajmują się także prowadzeniem indywidualnych konsultacji. Korzystając z tej opcji, otrzymujesz esencję potrzebnej ci wiedzy przy minimalnych nakładach czasowych. Powodzenia!

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKorepetycje klasyczne a korepetycje zdalne – porównanie Następny artykuł ›Wzmożona aktywność oszustów! Uważaj na swoje dane

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się