Portal bezpiecznego e-biznesu

Fake news na temat dziewczyny, która podała się eutanazji

 Fake news na temat dziewczyny, która podała się eutanazji

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Na wielu portalach informacyjnych pojawiała się informacja o 17 letniej dziewczynie z Holandii, która poddał się eutanazji. Jak się okazuje, dziewczyna faktycznie wystosowała tego rodzaju prośbę, ale nie uzyskała zgody.
Fake news na temat dziewczyny, która podała się eutanazji

Jak podaje większość serwisów informacyjnych:

Noa Pothoven, zdecydowała się na eutanazję w wieku 17 lat m.in. ze względu na gwałt.Faktycznie, w Holandii eutanazja jest możliwa od 2002 roku, wyłącznie w momencie, gdy lekarze stwierdzą, że ból i cierpienie wychodzącego z prośbą pacjenta nie ma perspektywy poprawy i jest dla niego nie do zniesienia, a medycyna nie widzi w danym przypadku alternatywnych rozwiązań. Jednak, jak ustaliła jedna z irlandzkich dziennikarek, która wcześniej skontaktowała się z holenderskim dziennikarzem, który opisał całą historię, dziewczyna faktycznie prosiła o eutanazję, ale zgody nie uzyskała. Tym samym, informacja na temat rzekomej eutanazji należy traktować jak Fake News oraz clickbait napędzający ruch na stronie internetowej.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułUbezpieczenie dzieci za ich dane pod lupą Prezesa UODO Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się