Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook wprowadza Tributes – wspomnienia o zmarłych

 Facebook wprowadza Tributes – wspomnienia o zmarłych

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Największy portal społecznościowy udostępnia nową sekcję o nazwie „Tributes”. W założeniu ma to być miejsce, gdzie znajomi mogą pisać wspomnienia i historie związane ze zmarłym użytkownikiem Facebooka.
Facebook wprowadza Tributes – wspomnienia o zmarłych

Nowa sekcja będzie oddzielona od głównej osi czasu profilu. Komentarze i posty umieszczone przed śmiercią użytkownika będą widoczne tam, gdzie zawsze, natomiast wszystko, co będzie dodane po śmierci, trafi do sekcji Tributes. Będzie ona niejako rozszerzeniem profilu in memoriam, która to funkcjonalność jest już dostępna od jakiegoś czasu.

Facebook tak opisuje nowo wprowadzoną funkcję:

Konto ze statusem „In memoriam” to miejsce, w którym znajomi i rodzina mogą dzielić się ze sobą wspomnieniami o zmarłej osobie. Cechy wyróżniające kont ze statusem „In memoriam”:

  • Obok imienia i nazwiska na stronie profilu znajdują się słowa In memoriam.
  • Znajomi mogą dzielić się wspomnieniami na osi czasu zmarłej osoby, jeśli zezwalają na to ustawienia prywatności konta „In memoriam”.
  • Materiały udostępnione przez zmarłą osobę (np. zdjęcia i posty) pozostaną na Facebooku i będą widoczne dla odbiorców, którym zostały udostępnione.
  • Profile ze statusem „In memoriam” nie pojawiają się w obszarach publicznych, takich jak propozycje osób, które możesz znać, reklamy czy przypomnienia o urodzinach.

Informacja o nowej opcji wyświetliła się użytkownikom, którzy wybrali sobie opiekunów konta. To właśnie opiekunowie będą niejako moderatorami nowej sekcji, dostaną większe możliwości w obsłudze tego działu. Będą mieli możliwość decydowania o tym, kto może wyświetlać i dodawać posty.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep: proobuwie.pl Następny artykuł ›Koszty nieodebranej przesyłki w klauzulach niedozwolonych

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się