Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook powraca do korzeni! Czyli co zmienia nowy algorytm?

 Facebook powraca do korzeni! Czyli co zmienia nowy algorytm?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Facebook zapowiedział zmiany w sposobie wyświetlania treści w Aktualnościach użytkowników. Po aktualizacji priorytetem w serwisie będą posty, które inicjują dyskusje i pogłębiają relacje.
Facebook powraca do korzeni! Czyli co zmienia nowy algorytm?

O zmianach poinformował zarówno serwis na stronie internetowej, jak i szef serwisu Mark Zuckerberga za pośrednictwem swojego facebookowego konta. Celem zmiany jest powrót do korzeni serwisu, a więc idei zbliżania do siebie użytkowników i zacieśnianiu relacji pomiędzy nimi.

Zmiana może szczególnie uderzyć w firmy promujące swoje produkty czy marki. Zdaniem serwisu w ostatnich latach zalew tego typu treści, bardzo często nie pokrywającego się z zainteresowanymi użytkowników, był powodem bardzo wielu skarg ze strony samych użytkowników.

W związku z powyższym Zuckerberg zapowiedział, że w najbliższych miesiącach sytuacja ulegnie zmianie - w Aktualnościach na najwyższych pozycjach pojawią się przede wszystkim treści pochodzące od znajomych czy rodziny użytkownika. Tym samym na widoczności stracą materiały publikowane przez firmy i wydawców, a o ich pozycji będzie decydował zmieniony algorytm Facebooka.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułRzeczpospolita padła ofiarą hakera Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się