Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook pomoże znaleźć pracę

 Facebook pomoże znaleźć pracę

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Największy portal społecznościowy oficjalnie uruchomił w Polsce sekcję „Oferty pracy”. Nowa usługa ma wspomagać pracowników w poszukiwaniu pracy oraz pracodawców poszukujących kandydatów do pracy.

Facebook pomoże znaleźć pracę

Usługa została uruchomiona w USA już na początku 2018 roku i zdaniem Facebooka przyniosła sukces. Przeprowadzone przez portal badania miały wykazać, że za jej pośrednictwem znalazło (lub poszukiwało) pracę 25% Amerykanów. Nie dziwi więc, że oferta została rozszerzona także na inne kraje, w tym Polskę.

Korzystanie z nowej usługi nie jest trudne i co najważniejsze – jest bezpłatne. Należy wejść w zakładkę „Oferty pracy”, zdefiniować parametry wyszukiwania takie jak odległość, branżę oraz rodzaj poszukiwanej pracy i zacząć przeglądać oferty. Po wybraniu oferty należy kliknąć przycisk „Zgłoś kandydaturę”, a formularz aplikacyjny zostanie automatycznie wypełniony danymi z profilu na Facebooku. Przed ostatecznym wysłaniem aplikacji istnieje możliwość jej edycji i uzupełnienia.

Podobnie proste jest zamieszczanie ofert przez firmy. Administratorzy stron firmowych mogą tworzyć ogłoszenia rekrutacyjne, które pojawiają się na stronie na Facebooku, w zakładce Oferty pracy, w zakładce Marketplace, a także w Aktualnościach. Ogłoszenia mogą zostać wsparte reklamowo, by dotrzeć do jak najlepszych kandydatów. Firmy mogą także zarządzać ogłoszeniami, aby prowadzić komunikację z aplikantami, umawiać rozmowy rekrutacyjne, lub wysyłać automatyczne przypomnienia za pośrednictwem Messengera. Facebook umożliwia także pracodawcom możliwość promowania ich ogłoszeń tak, by dotarły do większej liczby kandydatów.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJest nadzieja na bezpieczne samochody autonomiczne Następny artykuł ›Czy aplikacja FaceApp jest bezpieczna dla danych osobowych użytkowników?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się