Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook likwiduje przycisk „Lubię to”!

 Facebook likwiduje przycisk „Lubię to”!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Facebookowy przycisk „Lubię to” zniknie z aplikacji innych wydawców.

Facebook likwiduje przycisk „Lubię to”!

Trzy lata temu Facebook wprowadził specjalną wersję przycisku „Lubię to” przeznaczoną dla zewnętrznych deweloperów. Od lutego 2018 r. planuje się wyłączenie tej funkcjonalności w aplikacjach przeznaczonych dla iOS i Androida, co zostało przez Facebooka oficjalnie zakomunikowane.

W rezultacie użytkownicy nie będą mogli lajkować konkretnej aplikacji na Facebooku wprost z jej poziomu z użyciem firmowego przycisku. To dotychczas stosowane rozwiązanie generowało skutek w postaci lepszego pozycjonowania zalajkowanej treści w serwisie społecznościowym.

W zamian Facebook proponuje deweloperom umieszczanie w aplikacjach własnych przycisków, których kliknięcie spowoduje przeniesienie użytkownika do odpowiedniej strony na portalu. Dopiero tam będzie możliwość polubienia konkretnego wydawcy czy też jego treści.

Rezygnacja z zewnętrznego przycisku „Lubię to” nie została przez Facebooka przekonująco uzasadniona. W komunikacie firmy możemy jedynie przeczytać ogólne zapewnienia o jej ciągłych wysiłkach w kierunku zapewnienia lepszych rozwiązań i usług kierowanych do deweloperów. Jednocześnie Facebook zapowiedział rezygnację z zaproszeń do wypróbowania aplikacji, które mogły być rozsyłane poprzez platformę.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNowe oszustwo! Faktura od Jakuba Kowalskiego! Następny artykuł ›Nieodebranie przesyłki pobraniowej przez sprzedawcę

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się