Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook informuje o wydawcach poszczególnych postów

 Facebook informuje o wydawcach poszczególnych postów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Od kilku dni Facebook udostępnia w swojej polskiej wersji informacje na temat wydawców poszczególnych treści. Taka funkcjonalność była już dostępna od zeszłego roku dla użytkowników na rynkach zachodnich.

Facebook informuje o wydawcach poszczególnych postów

Przy postach publikowanych na polskiej wersji Facebooka przez niektórych wydawców może się pojawić ikona z literą „i”. Jest ona umieszczona w prawym dolnym rogu publikowanej treści. Po wskazaniu kursorem ikony pojawia się komunikat pozwalający na uzyskanie dodatkowych informacji na temat udostępnianej treści.

Po kliknięciu przez użytkownika na komunikat otwiera się okno z danymi dotyczącymi strony, z której pochodzi zamieszczona treść, a także informacje dotyczące m.in. pierwszego udostępnienia linku czy daty rejestracji domeny, z której on pochodzi.

Udostępniane w ten sposób informacje nie dotyczą jednak wszystkich stron publikujących treści w serwisie. Przy jednych materiałach istnieje możliwość zapoznania się z danymi wydawców, przy innych zaś takiej szansy brak. Facebook nie podaje, w jaki sposób działa jego algorytm bądź też czy uczestniczy w tym także dedykowany zespół pracowników serwisu.

Celem takich działań jest oczywiście walka z dezinformacją w naszym kraju. Inne formy przeciwdziałania szerzeniu się fake news na polskim gruncie nie są na razie wprowadzane, jak wyjaśniała Tessa Lyons-Laing z Facebooka podczas pobytu w czerwcu br. w Warszawie m.in. z powodu braku w Polsce odpowiednich organizacji typu fact-checkers.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na przekręty na kody rabatowe w OLX! Następny artykuł ›Uwaga na SMS o długu skarbowym - to kolejne oszustwo!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się