Facebook informuje o wydawcach poszczególnych postów

02 listopada 2018, 17:03 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Od kilku dni Facebook udostępnia w swojej polskiej wersji informacje na temat wydawców poszczególnych treści. Taka funkcjonalność była już dostępna od zeszłego roku dla użytkowników na rynkach zachodnich.
Facebook informuje o wydawcach poszczególnych postów

Przy postach publikowanych na polskiej wersji Facebooka przez niektórych wydawców może się pojawić ikona z literą „i”. Jest ona umieszczona w prawym dolnym rogu publikowanej treści. Po wskazaniu kursorem ikony pojawia się komunikat pozwalający na uzyskanie dodatkowych informacji na temat udostępnianej treści.

Po kliknięciu przez użytkownika na komunikat otwiera się okno z danymi dotyczącymi strony, z której pochodzi zamieszczona treść, a także informacje dotyczące m.in. pierwszego udostępnienia linku czy daty rejestracji domeny, z której on pochodzi.

Udostępniane w ten sposób informacje nie dotyczą jednak wszystkich stron publikujących treści w serwisie. Przy jednych materiałach istnieje możliwość zapoznania się z danymi wydawców, przy innych zaś takiej szansy brak. Facebook nie podaje, w jaki sposób działa jego algorytm bądź też czy uczestniczy w tym także dedykowany zespół pracowników serwisu.

Celem takich działań jest oczywiście walka z dezinformacją w naszym kraju. Inne formy przeciwdziałania szerzeniu się fake news na polskim gruncie nie są na razie wprowadzane, jak wyjaśniała Tessa Lyons-Laing z Facebooka podczas pobytu w czerwcu br. w Warszawie m.in. z powodu braku w Polsce odpowiednich organizacji typu fact-checkers.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno