Portal bezpiecznego e-biznesu

Facebook aktywuje kamerę. Błąd czy działanie celowe?

 Facebook aktywuje kamerę. Błąd czy działanie celowe?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
W czasie przeglądania Facebooka ten aktywuje tylną kamerę aparatów z systemem iOS. Czy Facebook obserwuje, co robią użytkownicy?
Facebook aktywuje kamerę. Błąd czy działanie celowe?

Jeden z użytkowników Facebooka – Joshua Maddux zauważył, że jego iPhone dziwnie się zachowuje podczas korzystania z tej aplikacji. Kamera znajdująca się na pleckach smartfona uruchamia się bez wiedzy użytkownika. Inni internauci potwierdzili istnienie tego problemu na różnych urządzeniach z iOS-em.

Joshua Maddux zarejestrował to zjawisko i udostępnił na Twitterze. Problem pojawia się po otwarciu zdjęcia w aplikacji i przesunięciu go w dół. Wtedy ramka Facebooka przesuwa się w prawą stronę, a po lewej pojawia się pusta część ekranu, która powinna pokazywać część menu głównego. Zamiast tego widać to, co pokazuje kamera – np. dywan użytkownika.

Nie jest jasne, czy mamy do czynienia z błędem aplikacji, czy też może jest to celowo wywołana aktywność kamery. Istotne przy tym jest, że aparat włącza się tylko wtedy, jeśli daliśmy wcześniej aplikacji Facebooka zezwolenie na korzystanie z niego. Wycofanie udzielonej zgody powinno nas przed samowłączającym się aparatem uchronić.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUważajcie na sklep ssklep.in.net Następny artykuł ›Jak nie zostać słupem?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się