e-terminale będą wypierać gotówkę

05 czerwca 2017, 23:44 , autor: Mirosław Dyka (legalniewsieci.pl)

Wdrażanie rządowego programu wsparcia obrotu bezgotówkowego w przedsiębiorstwach będzie skutkowało tym, że do roku 2020 liczba terminali POS (ang. point of sale – punkt handlowy) służących do kontaktu z bankiem wzrośnie do 1,2 mln. Takie szacunki podaje Janusz Bober, przewodniczący rady nadzorczej CRE Polskie Płatności S.A.
e-terminale będą wypierać gotówkę

Zastępowanie gotówki e-terminalami w masowym obrocie handlowym wiąże się nie tylko z ułatwieniami dla klientów korzystających z tej technologii, ale również przyczynia się do eliminacji szarej strefy i uszczelniania VAT. Być może w tym tkwi przyczyna szczególnego zainteresowania rządu wsparciem programu obrotu bezgotówkowego. Jak twierdzi Janusz Bober, w Polsce w dalszym ciągu króluje w masowym obrocie gotówka, z pomocą której dokonywana jest większość transakcji. Rozwojowi technologii e-terminali ma pomóc rządowy program cyfryzacji administracji.

Z danych wynika, że ok. 47% sklepów internetowych w naszym kraju dysponuje także placówką stacjonarną. Oznacza to, że sprzedawcy chętnie realizują strategię „omnichannel”. Z tego powodu istnieje potrzeba transferu nowoczesnych technologii z wirtualnego świata e-commerce także do tradycyjnego wymiaru funkcjonowania sklepów z lokalizacją fizyczną. W tym właśnie mają pomóc e-terminale.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno