Portal bezpiecznego e-biznesu

DPD nie mogło dostarczyć Twojej paczki?

 DPD nie mogło dostarczyć Twojej paczki?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Oszuści ponownie atakują! Tym razem podszywają się pod firmę kurierską DPD i rozsyłają e-maile z informacją o nieudanej próbie dostarczenia paczki! Uwaga! Przestępcy mogą uzyskać dostęp do Twoich pieniędzy.

DPD nie mogło dostarczyć Twojej paczki?

W wiadomości znajduje się link, który rzekomo przekierowuje do strony, gdzie w łatwy sposób można zmienić termin dostarczenia przesyłki. Jeśli wypełnimy formularz dostępny na fałszywej stronie internetowej, podamy oszustom na tacy dane do karty płatniczej i swoje wrażliwe dane osobowe. W ten sposób możemy stracić wszystkie oszczędności z konta bankowego.

Licho nie śpi

Takiego e-maila otrzymał Bartek, oczekujący przesyłki ze znanego portalu sprzedażowego. Jego czujność wzbudził fakt, że zamawiał inną firmę kurierską.

Odezwałem się do CyberRescue i dowiedziałem się, że to nowe oszustwo. Dobrze, że nie dałem się nabrać - tłumaczy mężczyzna.

Przestępcy internetowi bardzo często wykorzystują wizerunek kurierów. - Fałszywa strona łudząco przypomina tą, należącą do firmy kurierskiej, dlatego bardzo łatwo można dać się nabrać - dodaje Klaudia Brzezińska z CyberRescue.

Bądź czujny!

Zapamiętajmy, że firma kurierska nigdy nie będzie wymagała od nas danych do karty płatniczej, czy danych logowania do bankowości internetowej - mówi Klaudia Brzezińska z CyberRescue.

Jednak jeżeli daliśmy się nabrać i podaliśmy swoje dane, od razu zastrzeżmy swoją kartę. Następnie skontaktujmy się z bankiem, w celu poinformowania ich o zaistniałej sytuacji.

Natomiast jeśli otrzymaliśmy wiadomość od firmy kurierskiej i chcemy sprawdzić czy jest ona prawdziwa, skontaktujmy się z firmą CyberRescue za pomocą infolinii.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZnowu musisz dopłacić za paczkę! Następny artykuł ›Backup online czy offline – które rozwiązanie jest najlepsze?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się