Portal bezpiecznego e-biznesu

Dodatek wykradający dane klientów w sklepie internetowym

 Dodatek wykradający dane klientów w sklepie internetowym

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Ponad 1200 sklepów jest zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem wykradającym dane klientów! Wśród tej grupy są też polskie strony!
Dodatek wykradający dane klientów w sklepie internetowym

Skimming to przestępstwo polegające na skopiowaniu karty płatniczej. Najczęściej przestępstwo polegało to na umieszczeniu na bankomacie nakładki umożliwiającej pobieranie z pasków magnetycznych zawartych na karcie płatniczej. Co ciekawe, przestępstwo dotyczy także sklepów elektronicznych.

Postępowaniu w przypadku sklepu internetowego polega na wyszukaniu sklepu, a następnie dołożenie jakiegoś złośliwego dodatku. Dodatek podczas płatności klienta wyświetli fałszywy formularz/stronę do płatności, a niespodziewający się niczego podejrzanego klient – zapłaci.

Jak wynika z opracowania stworzonego przez jednego z badaczy, przeszło 1200 sklepów zostało zainfekowanych, a wśród nich są polskie sklepy m.in.:

  1. sklepsilvermagic[.]pl
  2. hurtsilvermagic[.]pl
  3. labourisfarma[.]pl
  4. lazieneczka[.]pl
  5. www.sukhi[.]pl
  6. www.xkko[.]pl
  7. 4oczy[.]pl

Warto podkreślić, iż oszustwo jest realizowane poprzez wykorzystanie sklepu bez jego wiedzy. W wielu przypadku sklepy, które zostały zainfekowany złośliwym dodatkiem, posiadają pozytywne opinie dotychczasowych klientów i normalnie realizują zamówienia.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułPolicjanci ścigają oszustów internetowych Następny artykuł ›2000 zł od Cukierni Sowa? Uważaj na słodko-gorzki przekręt!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się