Portal bezpiecznego e-biznesu

Dlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace?

 Dlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Wielu z nas może się wydawać, że platformy takie jak Allegro, eBay czy Amazon są już reliktem przeszłości. W dobie dzisiejszego ecommerce większość sprzedawców posiada własne sklepy, dające znacznie większe możliwości pozyskiwania informacji o procesie zakupowym. Czy jednak warto nadal korzystać z zewnętrznych serwisów sprzedażowych? Przekonaj się.
Dlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace?

Zalety posiadania sklepu ecommerce

Podstawowym argumentem, przemawiającym za posiadaniem własnego sklepu internetowego jest rozbudowana analityka, jaką otrzymujemy do dyspozycji w tej sytuacji. Możemy pozyskać informacje na temat całej podróży klienta – łącznie z tym, z jakiego adresu URL zawędrował do naszego sklepu i ile czasu spędzał zapoznając się z poszczególnymi częściami strony.

Platformy marketplace

Choć nie można odmówić niewątpliwych zalet takiego rozwiązania, korzystanie z platform marketplace jako dodatkowej formy pozyskania konwersji wciąż pozostaje dobrą strategią. Mamy tutaj do czynienia z portalami o bardzo ugruntowanej na rynku pozycji, które niejednokrotnie wyprzedzą w organicznych rankingach wyszukiwania nasze własne sklepy. W ten sposób możemy pozyskać klientów, którzy w innym wypadku nie dowiedzieliby się o naszym biznesie.

Integracja w ecommerce

Dzisiaj nie musisz już wybierać pomiędzy posiadaniem własnego sklepu a korzystaniem z platform marketplace – nawet jeśli dysponujesz niewielką ilością czasu i zasobów. Ecommerce Revolution automatyzuje działanie internetowego biznesu. Wdrażając narzędzia takie jak BaseLinker jesteś w stanie obsługiwać swoje własne sklepu oraz zewnętrzne platformy z poziomu jednego panelu.

Dodatkowo obsłużysz całość zamówienia, zlecając obsługę kurierską czy nawet wystawisz fakturę bez potrzeby korzystania z innych narzędzi. Integracja ecommerce to najlepszy sposób na zwielokrotnienie wydajności Twojego zespołu, poprawę jakości obsługi klienta i zyskanie odczuwalnej przewagi na rynku – niezależnie od branży, w której funkcjonuje Twój biznes.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak sprawdzić nieznany numer? Dowiedz się, kto dzwonił Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się