Portal bezpiecznego e-biznesu

Czym są promocje bankowe?

 Czym są promocje bankowe?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Aktualne promocje bankowe to znakomity sposób na błyskawiczny i bezpieczny zastrzyk darmowych środków w domowym budżecie. Lista banków, które każdego miesiąca premiują nowych oraz stałych klientów i klientki rośnie z każdym rokiem, a my postanowiliśmy sprawdzić, czy gra jest warta świeczki. Czym są promocje bankowe? Gdzie szukać najlepszych aktualnych bonusów oraz na co zwrócić uwagę w regulaminie promocji? Za mniej więcej trzy minuty będziecie znać odpowiedź na większość pytań dotyczących zarabiania na bankach.
Czym są promocje bankowe?

Co to są promocje bankowe?

Olbrzymia konkurencja w polskim sektorze bankowym sprawia, że nawet najlepsze banki muszą bić się o nowego klienta, a także walczyć o utrzymanie stałych posiadaczy rachunku. To wręcz wymarzony scenariusz w punktu widzenia nas - klientów/klientek, gdyż tak gigantyczna konkurencja wymusza na bankach A) stałe podnoszenie jakości swoich usług oraz B) premiowanie klientów darmowymi bonusami oraz nagrodami rzeczowymi.

Tym razem nie będziemy skupiali się na poszczególnych produktach oraz poziomie oferty banków, lecz weźmiemy pod lupę jeden z nich, a mianowicie najlepsze promocje bankowe. Co to takiego?

To rozmaite akcje marketingowe, w ramach których bank po pierwsze promuje swoje produkty, a po drugie nagradza zarówno nowych, jak i stałych klientów rozmaitymi bonusami. Po co?

To dość oczywiste - trudno o lepszą kampanię reklamową, a także sposób na promocję własnych produktów i zachęcenie nowych klientów do otwarcia rachunku, a stałych klientów do pozostania wiernymi posiadaczami konta i regularnego korzystania z oferty banku.

Za co można otrzymać bonus od banku?

No dobrze - ktoś zapyta - ale co właściwie muszę zrobić, żeby zasłużyć sobie na premię od banku? Jakie rodzaje aktywności kwalifikują klienta banku do skorzystania z promocji i zgarnięcia atrakcyjnego bonusu lub nagrody rzeczowej? Lista takich działań jest naprawdę długa, natomiast pozwólcie, że poniżej wymienimy zaledwie kilka tych najbardziej oczywistych.

 • Założenie konta osobistego lub nowe konto firmowe - darmowy bonus lub nagrodę rzeczową można zgarnąć w krótkim czasie po założeniu konta w danym banku.
 • Wyrobienie karty kredytowej - wniosek o wyrobienie karty kredytowej, a następnie regularne korzystanie z “plastiku” to doskonały sposób na zgarnięcie darmowej premii.
 • Systematyczne operacja finansowe na koncie - kolejny sposób na otrzymanie bonusu bankowego to regularne płatności w sklepach stacjonarnych, płatności BLIKIEM oraz transfery środków za pomocą aplikacji mobilnej banku.
 • Regularne wpływy na rachunku - niektóre banki premiują posiadaczy konta za sam fakt, że na rachunek regularnie wpływają środki finansowe (np. pensja lub wynagrodzenie).
 • Płatności internetowe - jesteś posiadaczem konta firmowego i co miesiąc robisz przelew do ZUS-u lub odprowadzasz środki do Urzędu Skarbowego? A może posiadasz konto osobiste, na którym regularnie dokonujesz płatności w sklepie internetowym (np. na Allegro)? Sprawdź ofertę swojego banku, gdyż bardzo możliwe, że tego rodzaju codzienne aktywności będą premiowane darmowym bonusem.
 • Korzystanie z aplikacji mobilnej - każdy szanujący się bank oddaje w ręce swoich klientów darmową i bezpieczną aplikację mobilną, a skoro tak, to chciałby, aby klienci regularnie z niej korzystali. Czy może być lepsza zachęta do korzystania z aplikacji na smartfony, niż darmowa premia, voucher lub nagroda rzeczowa?

Jakie premie są do zgarnięcia w ramach promocji bankowych?

Istnieje mnóstwo bezpiecznych sposobów, aby błyskawicznie dołączyć do promocji w danym banku i bez trudu zgarnąć atrakcyjną pulę darmowych środków w gotówce lub wartościową nagrodę rzeczową. No właśnie - skoro przy rodzajach bonusów bankowych jesteśmy, to jest to idealny moment aby sprawdzić, jakie rodzaje premii są do zgarnięcia. Najlepsze promocje bankowe dzielimy na cztery podstawowe kategorie.

 • Nagrody pieniężne - otwierasz nowe konto osobiste w danym banku, regularnie korzystasz z karty kredytowej lub dokonujesz płatności online? Bardzo możliwe, że lada moment Twój bank nagrodzi Cię z góry ustaloną premią w gotówce.
 • Nagrody rzeczowe - bardzo często w kontekście aktualnych promocji bankowych spotkać można się z premią w postaci nagrody rzeczowej, tabletu, smartfona lub laptopa.
 • Bony zakupowe - większość banków prowadzi współpracę z konkretnymi markami oraz sieciami handlowymi (np. Media Expert). Korzystając regularnie z produktów banku można w łatwy sposób otrzymać bon zakupowy, voucher na siłownię lub do SPA, albo zaproszenie VIP na mecz piłkarskiej reprezentacji Polski.
 • Bonusy cashback - warto być aktywnym posiadaczem rachunku w banku, który docenia klientów regularnie korzystających z jego produktów. Idealnie nadaje się ku temu program lojalnościowy, w ramach którego im więcej środków wydasz, tym większy cashback bonus pojawi się na Twoim koncie.

Zarabianie na bankach - instrukcja krok po kroku

Czy zarabianie na bankach i korzystanie z najlepszych promocji jest skomplikowane? Według nas trudno wyobrazić sobie łatwiejszy sposób na podreperowanie stanu domowych finansów i zgarnięcie ekstra premii do budżetu. A może zatem jest to zajęcie czasochłonne i wymaga poświęcenia każdej wolnej chwili? To zależy, czy będziecie to robili na własną rękę, czy też skorzystacie z pomocy specjalistów, którzy mają bonusy bankowe w małym palcu i chętnie dzielą się swoją wiedzą na rozmaitych branżowych blogach i portalach.

Ale o tym, gdzie szukać najlepszych promocji bankowych w 2024 roku opowiemy Wam za moment. Póki co sprawdźmy w jaki sposób zoptymalizować cały proces tak, aby A) zgarnąć maksymalną pulę darmowych środków oraz B) zrobić to minimalnym nakładem sił i poświęconego czasu. Całe przedsięwzięcie sprowadza się tak naprawdę do postępowania według kilku prostych wskazówek.

 • Czytaj artykuły w branżowych portalach i poszerzaj swoją wiedzę w kontekście najlepszych promocji bankowych. Dzięki temu będziesz bez trudu potrafił odróżnić atrakcyjną premię od nic niewartego bonusu ze skomplikowanymi warunkami.
 • Naucz się czytać regulaminy promocji bankowych - jeśli zamierzasz korzystać z bonusów na własną rękę, to koniecznie dowiedz się, które warunki promocji są kluczowe w kontekście zgarnięcia maksymalnej puli darmowych środków.
 • Terminy, terminy i jeszcze raz terminy - kluczowa kwestia w kontekście komfortowego i opłacalnego korzystania z promocji bankowych to dotrzymywanie terminów. Pamiętajcie, że poślizg o dzień lub dwa będzie skutkował wykluczeniem z promocji i utratą szans na darmowy bonus.

Najlepsze promocje bankowe - czy to bezpieczne?

Bezpieczeństwo w sieci to temat jak najbardziej aktualny, a zasady którymi należy kierować się w trakcie zakupów i przelewów online powinny leżeć na sercu wszystkim łowcom bonusów, którzy zamierzają zarabiać na bankach i aktualnych promocjach. Na szczęście nie jesteście pozostawieni sami sobie, a nad bezpieczeństwem Waszego kapitału czuwają rozmaite instytucje finansowe, takie jak chociażby Bankowy Fundusz Gwarancyjny oraz Komisja Nadzoru Finansowego.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny - co to takiego?

Bankowy Fundusz Gwarancyjny (w skrócie BFG) to instytucja działająca w polskim systemie bankowym, której głównym zadaniem jest gwarantowanie depozytów w polskich bankach, działanie na rzecz stabilności krajowego systemu finansowego, a przy najczarniejszym scenariuszu przeprowadzanie restrukturyzacji banków, którym grozi bankructwo. W Polsce depozyty ubezpieczone są do kwoty o równowartości 100.000 euro. Czym dokładnie zajmuje się BFG? Jego główne zadania to m.in.:

 • kontrola nad danymi umieszczonymi w systemach wyliczania;
 • realizacja wypłaty środków gwarantowanych;
 • gromadzenie danych o firmach i podmiotach objętych systemem gwarancyjnym;
 • przymusowa restrukturyzacja podmiotów.

Jak działa Komisja Nadzoru Finansowego?

Kolejną instytucją, która czuwa nad bezpieczeństwem Waszych środków jest Komisja Nadzoru Finansowego (w skrócie KNF). Została ona powołana do życia na mocy ustawy z 2006 roku, a jej główny cel to zapewnienie prawidłowego funkcjonowania rynku usług finansowych, dbanie o stabilność, bezpieczeństwo oraz ochronę interesów każdego z użytkowników rynku. Czym dokładnie zajmuje się Komisja Nadzoru Finansowego?

 • Ma zapewnić prawidłowe funkcjonowanie rynku finansowego;
 • ma wpływać na rozwój rynku oraz wzrost konkurencyjności;
 • ma wspierać innowacyjność rynku;
 • ma realizować akcje edukacyjne;
 • ma chronić interesy uczestników rynku;
 • ma rozstrzygać spory pomiędzy uczestnikami rynku.

Bonusy bankowe - gdzie szukać aktualnych promocji?

Wspominaliśmy Wam przed momentem, że na wagę złota w kontekście optymalnego i bezpiecznego korzystania z promocji bankowych może okazać się pomoc ekspertów od rynków finansowych. Czy to oznacza konieczność wykupywania drogich subskrypcji oraz płatnych porad? Niekoniecznie!

Polski Internet aż roi się od fachowych portali, których twórcy bardzo chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami i podpowiadają, gdzie szukać atrakcyjnej promocji w danym miesiącu, a także jak skorzystać z bonusu w optymalny i bezpieczny sposób.

Fachowców takich, jak chociażby Jacek Gacoń, twórca bloga JakDorobic.pl, który od 2014 roku dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat rozmaitych produktów z sektora finansowego. Czytelnicy bloga dostaną do ręki m.in. zawsze aktualne promocje bankowe https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ , a fakt, że Jacek Gacoń w przystępny sposób tłumaczy zawiłe niekiedy regulaminy sprawia, że nawet totalni laicy nie będą mieli żadnego problemu ze zgrnięciem maksymalnej puli środków.

Zarabianie na bankach bez tajemnic - FAQ

Bonus bankowy - a co to takiego?

To specjalna akcja promocyjna, za pomocą której bank próbuje zachęcić nowych klientów do otwarcia rachunku lub premiuje stałych klientów za regularne korzystanie z jego produktów.

Skąd mogę mieć pewność, że dana promocja jest zgodna z polskim prawem?

Każdy bonus oferowany przez licencjonowane banki jest legalny, a uzyskane w ten sposób środki są w 100% zgodne z polskim prawem.

Na czym polega bonus za założenie konta osobistego?

Trudno o łatwiejszą promocję. Wszystko co musisz zrobić to otworzyć rachunek w danym banku (założenie konta osobistego lub konto firmowe) i spełnić kilka prostych warunków.

Czy premia za regularne korzystanie z karty kredytowej jest opłacalna?

To zależy od warunków promocji, natomiast zazwyczaj im więcej transakcji z użyciem karty wykonasz w danym miesiącu, tym wyższa pula darmowych środków pojawi się na Twoim koncie. Nie wspominając o tym, że będzie rosła Twoja wiarygodność w Biurze Informacji Kredytowej (wyrobienie karty kredytowej albo uruchomienie limitu w koncie pozwala zbudować pozytywną historię w BIK).

Który bank oferuje w 2024 roku promocję za kartę kredytową?

To jedna z najpopularniejszych i ogólnodostępnych promocji, natomiast sytuacja jest dynamiczna, a w poszukiwaniu aktualnych bonusów za np. korzystanie z karty MasterCard warto sprawdzić ofertę swojego banku lub zapisać się na newsletter w portalach branżowych (np. https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/ ).

BNP Paribas, Alior Bank, Bank Śląski, a może Santander Consumer Bank? Który bank ma w swojej ofercie w 2024 roku najlepsze promocje na konta osobiste?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź, gdyż sytuacja zmienia się niekiedy z miesiąca na miesiąc. Należy ciągle trzymać rękę na pulsie i sprawdzać aktualne oferty banków.

Jak uniknąć finansowego SCAM-u w Internecie?

Warto przestrzegać kilku podstawowych zasad dotyczących bezpieczeństwa w sieci, a mianowicie zachować ograniczone zaufanie, sprawdzać wiarygodność sklepów internetowych oraz korzystać z oprogramowania antywirusowego.

Jak zadbać o bezpieczeństwo finansowe w sieci?

Należy zachować czujność podczas każdej operacji finansowej online, poznać dokładnie procedury własnego banku, a także dokładnie sprawdzić linki dotyczące bankowości internetowej.


Komentarze

‹ Poprzedni artykułJak możemy walczyć (i wygrać) z e-oszustami? Następny artykuł ›Nowy obowiązek właścicieli e-sklepów. Czy dotyczy również ciebie?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się