Portal bezpiecznego e-biznesu

Czym jest rekord SPF?

 Czym jest rekord SPF?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Sprzedaż internetowa w ostatnim czasie jest coraz bardziej popularna. Bardzo dużo osób decyduje się na zakupy właśnie w sieci, ponieważ można tam znaleźć naprawdę prawdziwe okazje. Zauważając ten trend, wielu przedsiębiorców decyduje się właśnie na przeniesienie swojego przedsiębiorstwa do internetu. Czy rzeczywiście jest to opłacalne?

Czym jest rekord SPF?

Sprzedaż internetowa stale rośnie

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że sprzedaż internetowa według najnowszych badań w ostatnim czasie bardzo wzrosła. Jednak tak naprawdę wpływ na to ma wiele czynników i warto zadbać o to, aby prowadząc przykładowo sklep internetowy, poinformować o swojej działalności jak największa liczbę klientów. Tylko tak naprawdę dzięki dobrej reklamie możemy sprawić, że zyskamy potencjalnych klientów, ale także umocnimy naszą markę na rynku. Jest to bardzo ważne, ponieważ wszystkie tego typu zabiegi wzmocnią naszą markę. Jaka forma marketingu w tym przypadku jest najlepsza?

Rekord SPF a reklama internetowa

Zdecydowanie jeżeli na co dzień działamy w sieci, bardzo ważne w tym przypadku jest dobranie odpowiedniej reklamy internetowej. W tym przypadku nie możemy zdecydować się na tradycyjne formy reklamy, ponieważ grupa docelowa w tym przypadku jest zupełnie inna. Dlatego nie należy kierować się tradycyjnymi sposobami, ponieważ jeżeli tak naprawdę nie dopasujemy tego do siebie może okazać się, że wydamy tylko niepotrzebnie pieniądze i nie będzie to miało żadnego efektu. W przypadku reklamy internetowej, wiele firm zwraca uwagę między innymi na newsletter. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ przykładowo gdy podczas zakupów nasz potencjalny klient wyrazi zgodę na marketing z naszej strony, możemy dzięki temu właśnie mieć z nim stały kontakt. Newsletter polega między innymi na wysyłaniu aktualnych promocji lub też nowości, jakie mogą się pojawić w naszym sklepie. Nie powinniśmy zapominać także o tym, że wiele firm w tym przypadku decyduje się także na wysyłanie swoim klientom atrakcyjnych kuponów rabatowych oraz sezonowych promocji. Możliwości w tym przypadku jest bardzo wiele, jednak tak naprawdę nie powinniśmy zapominać o tym, aby odpowiednio skonfigurować naszą skrzynkę pocztową, by takie materiały reklamowe nie trafiały do folderu SPAM u klienta. W jaki sposób można to zrobić i co jest w tym przypadku bardzo ważne?

Na pewno należy zwrócić bardzo dużą uwagę na rekord SPF https://emaillabs.io/jak-skonfigurowac-rekord-spf/ . To właśnie to zabezpieczenie w dużej mierze odpowiada za bezpieczeństwo, jak również za to, aby wiadomość jak już wcześniej wspomniano nie trafiła do folderu SPAM. Warto wiedzieć, że SPF czyli Sender Policy Framework, to wysokiej klasy zabezpieczenie używane w celu uwierzytelniania nadawcy wiadomości e-mail. Za jego pomocą można szybko zweryfikować, czy przykładowo serwer pocztowy jest w tym przypadku upoważniony do wysyłania wiadomości e-mail w imieniu konkretnej domeny. Z kolei jeżeli nie ma takiej możliwości, potencjalna wiadomość może zostać po pierwsze odrzucona lub też skierowana bezpośrednio do folderu SPAM. W takich przypadkach może zostać także rozpoznana jako wiadomość podejrzana. Dlatego warto wykorzystać email system, który dostosowany jest do zabezpieczeń https://emaillabs.io/ SPF.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułFałszywe maile od Santander Bank Polska! Następny artykuł ›Pożyczki online a zmiany w prawie - co warto wiedzieć?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się