Portal bezpiecznego e-biznesu

Czy lajki staną się kryptowalutą Facebooka?

 Czy lajki staną się kryptowalutą Facebooka?

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Facebook pracuje nad własną kryptowalutą o nazwie GlobalCoin. Nie chwali się swoim nowym projektem, więc większość informacji na ten temat pochodzi z przecieków.

Czy lajki staną się kryptowalutą Facebooka?

Według planów GlobalCoin powinien zadebiutować już w 2020 roku. W pierwszym etapie wdrażania udział ma wziąć 12 państw, a następne mają dołączać kolejno. Według informacji BBC Facebook nie wyjawił, które kraje jako pierwsze będą mogły korzystać z kryptowaluty. Tym bardziej nie ma też informacji o Polsce jako jednym z krajów – wybrańców.

Przypomnieć należy, że Facebook miał już jedno podejście do tematu kryptowalut. Było to 10 lat temu, jednak propozycja o nazwie Facebook Credits nie spotkała się wówczas w większym zainteresowaniem i została zarzucona.

Tym razem Facebook zamierza stworzyć platformę umożliwiającą łatwe i proste przekazywanie pieniędzy pomiędzy użytkownikami serwisu. Może to sugerować między innymi współpraca portalu z Western Union, instytucją umożliwiającej błyskawiczne udostępnianie środków pieniężnych na całym świecie. Wiemy również, że do korzystania z kryptowaluty GlobalCoin nie będzie wymagane posiadanie konta bankowego. Nie wiadomo natomiast, jak będzie wyglądać wycena tokenów, a także w jaki sposób będzie można je nabywać i zbywać.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSprzedajesz przez FB? Celnicy mogą Cię namierzyć! Następny artykuł ›Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie neonetmax.in.net

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się