Portal bezpiecznego e-biznesu

Chciał zdobyć serce kobiety, podszywając się pod policjanta. Trafił do więzienia!

 Chciał zdobyć serce kobiety, podszywając się pod policjanta. Trafił do więzienia!

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Komenda Miejska Policji w Olsztynie poinformowała o zatrzymaniu 36-letniego mężczyznę, który podszywając się za policjanta, chciał zdobyć względy kobiety poznanej za pośrednictwem jednego z portali internetowych. W tym celu posługiwał się różnego rodzaju policyjnymi rekwizytami. Za to wykroczenie grozi mu kara do roku pozbawienia wolności.

Chciał zdobyć serce kobiety, podszywając się pod policjanta. Trafił do więzienia!

Początkowo wszystko szło po myśli oszusta. Kobieta po kilku rozmowach internetowych wydawała się być nim zauroczona. Dlatego zgodziła się na uzupełnienie wirtualnych dyskusji o rozmowy telefoniczne, a następnie spotkanie na żywo. Jej adorator próbował w przebiegły sposób wzbudzić zaufanie. Przesyłał kobiecie zdjęcia z różnymi przedmiotami, mającymi wskazywać, że jest funkcjonariuszem policji – m.in. odznakę policyjną czy pistolet. Pochwalił się również nimi podczas spotkanie twarzą w twarz, które nastąpiło już po kilku dniach od pierwszej rozmowy przez internet. Mężczyzna zaczął jednak podczas rozmowy zachowywać się agresywnie, co wzbudziło podejrzenia 37-letniej kobiety. Zaczęła odczuwać wątpliwości odnośnie tego, czy faktycznie jest policjantem. Zgłosiła sprawę na komendę policji w Olsztynie, której pracownicy podjęli natychmiastowe działania. Szybko ustalili tożsamość oszusta i postanowili przeszukać jego mieszkanie. Odnaleźli w nim, po czym zabezpieczyli takie przedmioty jak odznaka policyjna, krótkofalówka, broń palna, telefony komórkowe, a także sprzęt do emitowania sygnałów policyjnych.

Oszust podczas wizyty policjantów przyznał się częściowo do winy. Został tymczasowo umieszczony w areszcie i zgodnie z zapisami kodeksu karnego grozi mu do roku więzienia za podszywanie się pod funkcjonariuszy.

Olsztyńscy policjanci w związku z incydentem zaapelowali do obywateli, aby ci zachowali czujność w celu uniknięcia podobnych oszustw internetowych. Zwrócili się z prośbą o ograniczone zaufanie podczas poznawania nowych osób za pośrednictwem portali randkowych i społecznościowych. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na to, że użytkownik nie jest w stanie upewnić się na 100%, że osoba po drugiej stronie nie ukrywa się pod fałszywą tożsamością.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOpłata za usunięcie danych osobowych! UODO zawiadamia prokuratora! Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami od Krajowej Administracji Skarbowej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się