Portal bezpiecznego e-biznesu

BNP Paribas ostrzega przed podejrzanymi SMSami

 BNP Paribas ostrzega przed podejrzanymi SMSami

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Bank BNP Paribas opublikował na swojej stronie komunikat informujący o zagrożeniach, które niosą za sobą wiadomości SMS wysyłane od cyberprzestępców, podszywających się pod różne podmioty. Wiadomości te zawierają niebezpieczne linki, po których naciśnięciu przestępcy mogą przechwycić dane do logowania do konta bankowego.
BNP Paribas ostrzega przed podejrzanymi SMSami

Niestety nie tylko klienci BNP Paribas muszą uważać na tego typu wiadomości. Próby wyłudzenia danych lub ich przechwycenia mogą dotyczyć klientów każdego banku.

Bank przypomina w swoim komunikacie kilka zasad bezpieczeństwa, które powinni stosować internauci:

  • nie należy klikać w linki przesyłane w wiadomościach SMS - w ten sposób cyberprzestępcy próbują przekierować do fikcyjnej strony wyłudzającej dane do logowania.
  • należy ręcznie podawać adres do logowania do bankowości - użytkownik nie powinien podawać danych uwierzytelniających go, dopóki nie ma pewności co do tego, że odwołuje się do zaufanego serwisu banku.
  • należy autoryzować hasłem SMS tylko te transakcje, które chce się wykonać- trzeba zawsze uważnie czytać treść otrzymywanych wiadomości, w szczególności sprawdzić kwotę i numer konta odbiorcy.

Poniżej prezentujemy przykładowy wygląd fałszywych wiadomości:
Komentarze

‹ Poprzedni artykułTripAdvisor wygrał proces z restauratorem Następny artykuł ›Uwaga na SMS o długu skarbowym - to kolejne oszustwo!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się