Portal bezpiecznego e-biznesu

Bądźcie ostrożni podczas zakupów w Nevotel.com

 Bądźcie ostrożni podczas zakupów w Nevotel.com

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. W trakcie tygodnia sklep nie przyjmuje zamówień, a przy towarach pojawia się informacja „nie występuje na magazynie”. Jednak przed weekendem pojawiała się wyjątkowo atrakcyjna oferta.
Bądźcie ostrożni podczas zakupów w Nevotel.com

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny, a właściwe cena produktu bo w sklepie jest tylko jeden!

Mowa o smartfonie (Samsung Galaxy S9+) który w ofercie sklepu jest tańszy niż w innych konkurencyjnych sklepach internetowych o ponad 1000 zł.

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe sprzedawcy - to zdecydowanie podejrzana cecha. Brak możliwości zapłaty za towar w chwili jego odbioru za tzw. pobraniem powinien stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu.

Domena

Adres sklepu został zarejestrowany 15 lipca 2018 r. Krótki okres działania sklepu połączony z w/w cechami może budzić wątpliwości co do rzetelności sklepu.


Kontakt

W ciągu tygodnia - próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem, ale po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie, połączenie była automatyczne zrywane. W weekend numer jest aktywny, ale oczywiście nikt nie odbiera.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułWłamanie do sklepu internetowego sieci Neonet Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się