Automaty do sprzedaży obserwujących i lajków w Moskwie

08 czerwca 2017, 19:00 , autor: Mirosław Dyka (legalniewsieci.pl)

W moskiewskich supermarketach pojawiły się automatyczne kioski służące do sprzedaży lajków na serwisie Instagram lub popularnym rosyjskim Vkontakte (W kontakcie). Klient płaci 100 rubli za wykonanie przez automat jego zdjęcia typu selfie i dodanie 100 osób obserwujących klienta. Za kolejne 50 rubli można nabyć 100 lajków.
Automaty do sprzedaży obserwujących i lajków w Moskwie

Nie od dziś wiadomo, że tzw. lajki, czyli polubienia przez użytkownika serwisu społecznościowego postów, zdjęć czy też jakiejś aktywności innego użytkownika – bywają przedmiotem handlu jak każdy zwykły produkt czy usługa. W tej chwili na allegro można kupić 500 polskich, tj. pochodzących z naszego kraju polubień na Facebooku za 11,99 zł. Do tego sprzedawca dodaje 20 lajków w gratisie.

Moskiewskie kioski stanowią kolejny krok w ewolucji sztucznego generowania ruchu w serwisach społecznościowych wprowadzając automatyzację tego procesu. Obserwujący czy też lajkujący, których dotyczy oferta, nie są realnymi osobami, lecz kontami wygenerowanymi w sposób wirtualny. O tym, że powstaje w ten sposób liczący się biznes o dużej skali świadczy fakt, że w jednym z rosyjskich serwisów oferuje się sprzedaż 50 tysięcy obserwujących za 16 tysięcy rubli (ok. 1050 zł). Zdaniem rosyjskiego dziennikarza Alexeya Kovaleva jest to zły przykład rosyjskiego kapitalizmu w ekstremalnej wersji.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2018

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno