Portal bezpiecznego e-biznesu

Allegro zamierza karać za transakcje poza serwisem

 Allegro zamierza karać za transakcje poza serwisem

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Serwis będzie kontrolować treść korespondencji, jaką prowadzą sprzedający ze swoimi klientami. Zdaniem Allegro finalizowanie umów poza serwisem może być niebezpieczne i niekorzystne dla obu stron.
Allegro zamierza karać za transakcje poza serwisem

W dniu 22 lutego br. zmienił się regulamin Allegro. W oficjalnym komunikacie właściciel platformy napisał:

Będziemy wyrywkowo kontrolować treść korespondencji prowadzonej między sprzedającymi i klientami przez narzędzia udostępniane przez Allegro. Wprowadzamy też w regulaminie zasadę, że jedną z sankcji za złamanie zakazu promocji sprzedaży poza Allegro będzie – po wcześniejszym upomnieniu – obniżenie pozycji ofert danego sprzedawcy w rankingu trafności, a w ostateczności blokada sprzedaży oraz konta.

Z przeprowadzonych przez Allegro badań ma wynikać, jakoby niektórzy ze sprzedających namawiali klientów do dokonania zakupu poza Allegro, np. w innym sklepie internetowym. Inni z kolei mieli promować sprzedaż poza serwisem przez wysyłanie ulotek reklamujących inne sklepy. Dochodziło również do sprzecznego z przepisami o ochronie danych osobowych dopisywania klientów do marketingowych baz danych bez stosownej zgody.

Serwis podkreśla, że kupujący – jego klienci są chronieni przez Program Ochrony Kupujących, dzięki któremu mogą otrzymać do 10 tys. zł zwrotu za nieudane zakupy w Allegro. Oprócz tego obie strony transakcji mogą liczyć na wsparcie i interwencje obsługi serwisu w dyskusjach oraz pełną ochronę danych osobowych. Dodatkowe bezpieczeństwo zapewnia też system płatności Allegro Finanse. W przypadku, gdy strony zdecydują się na finalizację transakcji poza Allegro, narzędzia te są niedostępne. Platforma oferuje dostęp do grupy 17 milionów klientów miesięcznie. Zachęca do skorzystania z jej usług brakiem pobierania opłat za wystawianie ofert w większości kategorii (pobierana jest tylko prowizja od zrealizowanych transakcji). Udostępnia także efektywne narzędzia promocji.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułBezpieczniejszy Android P Następny artykuł ›Jak oszuści chcą nas wrobić w …fałszywe sklepy

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się