Allegro łączy siły z eBilet Polska, będzie sprzedawać bilety na imprezy

07 grudnia 2018, 14:35 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Już wkrótce bilety na najpopularniejsze imprezy rozrywkowe w Polsce, w tym koncerty i festiwale muzyczne, będą dostępne na Allegro. Serwis aukcyjny zawarł umowę inwestycyjną z liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce – eBilet.pl
Allegro łączy siły z eBilet Polska, będzie sprzedawać bilety na imprezy

Działalność popularnego w naszym kraju serwisu aukcyjnego coraz bardziej wykracza poza dotychczas utarte ścieżki. W ofercie mają pojawić się bilety na wydarzenia rozrywkowe i kulturalne (m.in. Open’er, Orange Warsaw Festival). Będzie to możliwe dzięki współpracy z eBilet Polska, która ma zaowocować dostępem do szerokiego katalogu popularnych wydarzeń kulturowych, sportowych muzycznych oraz rodzinnych.

Prezes Allegro Francois Nuyts zaznaczył:

Imprezy kulturalne i rozrywkowe są częścią bardzo atrakcyjnego i dynamicznie rozwijającego się rynku w Polsce. Zainteresowanie klientów Allegro takimi wydarzeniami także. Internetowa sprzedaż biletów na imprezy rozrywkowe w Polsce jest warta ponad 700 mln zł i rośnie o około 20 proc. rocznie. Wspólnie z eBilet.pl chcemy zająć istotną pozycję w tej kategorii.

Z kolei Marcin Matuszewski, prezes eBilet Polska zapowiada:

Spodziewamy się znacznego wzrostu sprzedaży dzięki dotarciu z naszą ofertą do klientów Allegro. Dotyczy to nie tylko dużych, ale także mniejszych miast. Z kolei klienci eBilet.pl otrzymają szeroką gamę produktów i usług dostępnych na Allegro, choćby takich jak Allegro Smart!

Wejście w życie projektu uzależnione jest od wydania stosownej zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno