Portal bezpiecznego e-biznesu

ABW wydaje rekomendacje urzędom publicznym w sprawie chińskich smartfonów

 ABW wydaje rekomendacje urzędom publicznym w sprawie chińskich smartfonów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Nie milkną echa afery związanej z zatrzymaniem pracowników Huawei i Orange podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Chin. ABW przygotowało dla polskich urzędników rekomendacje w sprawie korzystania z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych.

ABW wydaje rekomendacje urzędom publicznym w sprawie chińskich smartfonów

Wygląda na to, że rząd na poważnie weźmie się za smartfony chińskich producentów. Wiadomo już, że ABW zabezpieczyła dokumenty i materiały elektroniczne w siedzibach firm Orange i Huawei. Na obecnym etapie postępowanie służb pozostaje niejawne.

W przestrzeni publicznej pojawiają się pytania o szczelność informacyjną w spółkach skarbu państwa i zasady doboru służbowego sprzętu. Tylko niektóre, kluczowe dla bezpieczeństwa firmy mają jednoznaczne procedury bezpieczeństwa i dodatkowe obostrzenia dotyczące np. używania prywatnych komórek w pracy i sposobu ich przechowywania. Przykładem może być Polska Grupa Zbrojeniowa.

Jednak nie w każdej firmie obowiązują jasno sprecyzowane zasady. Wątpliwości dotyczą nie tylko używanych przez pracowników urządzeń mobilnych, ale również dostawców infrastruktury i usług. W związku z tym na obecnym etapie postępowania ABW przygotowało rekomendacje ogólne odwołując się do zachowania szczególnej ostrożności. Zdaniem „Rzeczypospolitej” nasz rząd rozważa całkowitą rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułBig Data nad Wisłą, czyli firmy zbierają dane, ale nie zawsze wiedzą po co… Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się