Portal bezpiecznego e-biznesu

ABW wydaje rekomendacje urzędom publicznym w sprawie chińskich smartfonów

 ABW wydaje rekomendacje urzędom publicznym w sprawie chińskich smartfonów

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Nie milkną echa afery związanej z zatrzymaniem pracowników Huawei i Orange podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Chin. ABW przygotowało dla polskich urzędników rekomendacje w sprawie korzystania z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych.

ABW wydaje rekomendacje urzędom publicznym w sprawie chińskich smartfonów

Wygląda na to, że rząd na poważnie weźmie się za smartfony chińskich producentów. Wiadomo już, że ABW zabezpieczyła dokumenty i materiały elektroniczne w siedzibach firm Orange i Huawei. Na obecnym etapie postępowanie służb pozostaje niejawne.

W przestrzeni publicznej pojawiają się pytania o szczelność informacyjną w spółkach skarbu państwa i zasady doboru służbowego sprzętu. Tylko niektóre, kluczowe dla bezpieczeństwa firmy mają jednoznaczne procedury bezpieczeństwa i dodatkowe obostrzenia dotyczące np. używania prywatnych komórek w pracy i sposobu ich przechowywania. Przykładem może być Polska Grupa Zbrojeniowa.

Jednak nie w każdej firmie obowiązują jasno sprecyzowane zasady. Wątpliwości dotyczą nie tylko używanych przez pracowników urządzeń mobilnych, ale również dostawców infrastruktury i usług. W związku z tym na obecnym etapie postępowania ABW przygotowało rekomendacje ogólne odwołując się do zachowania szczególnej ostrożności. Zdaniem „Rzeczypospolitej” nasz rząd rozważa całkowitą rezygnację z urządzeń mobilnych chińskich marek.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułBig Data nad Wisłą, czyli firmy zbierają dane, ale nie zawsze wiedzą po co… Następny artykuł ›Czy aplikacja FaceApp jest bezpieczna dla danych osobowych użytkowników?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się