Portal bezpiecznego e-biznesu

5 ciekawych faktów na temat Internetu

 5 ciekawych faktów na temat Internetu

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Współcześnie zdecydowana większość społeczeństwa nie jest w stanie wyobrazić sobie codziennego funkcjonowania bez Internetu. Przecież to właśnie ta technologia umożliwia pracę, wyszukiwanie informacji i kontaktowanie się z innymi ludźmi. Warto poznać kilka ciekawostek na temat Internetu.
5 ciekawych faktów na temat Internetu

Internet powstał już w latach 60. XX wieku

Mogłoby się wydawać, że Internet zagościł w domach większości ludzi na przełomie XX i XXI wieku. Rzeczywiście w tamtym okresie liczba użytkowników sieci szybko się zwiększała i coraz więcej osób zyskało dostęp do Internetu. W rzeczywistości podwaliny sieci pojawiły się już w latach 60. XX wieku dzięki projektowi ARPANET. W ten sposób miały zwiększyć się możliwości naukowe różnych uniwersytetów. W kolejnych latach nastąpił dosyć powolny rozwój nowej technologii. Pierwsza strona internetowa powstała w 1993 roku i istnieje do dziś. Od tamtego momentu Internet zaczął coraz szybciej się rozwijać. Obecnie jest dostępny na różnych urządzeniach mobilnych, telewizorach, konsolach, a nawet lodówkach. Warto sprawdzić szeroką ofertę usług internetowych na stronie https://virginmobile.pl/oferty/internet.

Istnieje klucz do Internetu

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że 7 osób kontroluje dostęp do Internetu za pomocą specjalnych kluczy. Co kwartał spotykają się one w czasie specjalnej ceremonii, a każdy posiada prawdziwy fizyczny klucz w postaci karty. Dobrze wiedzieć o tym, że posiadacze kluczy pochodzą z całego świata i muszą co roku wysyłać swoje zdjęcie z kluczem oraz aktualną gazetą. Jeszcze większy poziom bezpieczeństwa gwarantowany jest dzięki siedmiu dodatkowym osobom mającym klucze zapasowe. W sytuacji globalnego ataku hakerskiego wszyscy muszą przyjechać do bazy wojskowej w USA i aktywować swoje klucze – w ten sposób sieć zostanie wyłączona.

Nigdy nie uda się obejrzeć wszystkich filmów w sieci

Każdej minuty na samym tylko serwisie YouTube pojawia się aż 100 godzin nowych materiałów wideo. Statystycznie można uznać, że oglądnięcie wszystkich nowych filmów z jednego dnia, zajmie aż 16 lat. Oznacza to, że nigdy jedna osoba nie będzie w stanie obejrzeć wszystkich produkcji w tym medium społecznościowym.

Spamu jest za dużo

Każdego dnia wysyłane jest aż 190 miliardów e-maili. Zgodnie z dostępnymi danymi nawet 80% tych wiadomości to spam. Tony niechcianych e-maili lądują w skrzynkach pocztowych użytkowników na całym świecie, jednak praktyki wysyłania spamu są wciąż popularne, ponieważ umożliwiają pozyskanie nowych klientów.

Reklama w sieci ma już prawie 30 lat

Już w 1994 roku pojawiła się pierwsza reklama internetowa w formie banerowej. Obecnie formy reklamy są na tyle rozwinięte, że zajmują się tym różni specjaliści, zarówno całe firmy, jak i freelancerzy. Tworzenie reklam internetowych stało się wyjątkowo ważnym elementem biznesowej promocji przedsiębiorstw.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułDlaczego w ecommerce warto korzystać z platform marketplace? Następny artykuł ›Wzmożona aktywność oszustów! Uważaj na swoje dane

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2023. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się