Portal bezpiecznego e-biznesu

30 lat World Wide Web, czyli globalnej sieci informacyjnej

 30 lat World Wide Web, czyli globalnej sieci informacyjnej

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

W dniu 12 marca 2019 r. świętujemy 30-tą rocznicę powstania www. Z tej okazji m.in. Google zmieniło logo wyszukiwarki, zaś Cisco przeprowadziło badanie nt. sposobów wykorzystywania sieci i jej perspektyw.

30 lat World Wide Web, czyli globalnej sieci informacyjnej

Google Doodle to specjalna, tymczasowa zmiana logo na stronie głównej Google, przeznaczona dla uczczenia świąt, wydarzeń, osiągnięć i ludzi. Tym razem chodzi o 30-tą rocznicę powstania www. World Wide Web jest ogólnoświatowym systemem informacyjnym, który bywa często błędnie utożsamiany z całym internetem. Sieć stworzył brytyjski inżynier i naukowiec sir Tim Barnes-Lee. Zaprojektował ją z myślą o zbieraniu zasobów ludzkiej wiedzy i rozpowszechnianiu jej wśród pracowników przebywających w odległych miejscach.

Z tej samej okazji firma Cisco przeprowadziła badanie pt. „30 lat www”, w którym wzięło udział 11 tysięcy respondentów z 13 krajów Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA), w tym tysiąc osób z Polski w każdym przedziale wiekowym. Jak widać po wynikach badania, usługa www miała ogromne znaczenie dla rozwoju społeczeństwa. Zarówno osoby prywatne, jak i całe organizacje polegają na Internecie i nie wyobrażają sobie funkcjonowania bez możliwości korzystania z sieci.

Według internautów z Polski, Internet jest dla nich ważnym narzędziem rozwoju. 79 proc. respondentów uważa, że umożliwia on zdobywanie nowych umiejętności, a 70 proc. twierdzi, że pozwala pracować na nowe sposoby. Natomiast 53 proc. uczestników badania zwraca uwagę na fakt, że Internet ułatwia życie.

W perspektywie kolejnych trzydziestu lat 58 proc. internautów spodziewa się, że sieć stworzy możliwości łatwiejszego uzyskania przychodu. Ponad 40 proc. badanych twierdzi, że Internet przyczyni się do wyrównania różnic społecznych, a także będzie stanowił platformę dla zmian społeczno-politycznych.

Przeprowadzone przez Cisco badanie pokazuje jak ogromny wpływ na życie miała wprowadzona 30 lat temu usługa internetowa www i jak wielkie oczekiwania mamy wobec niej w przyszłości

- mówi Łukasz Bromirski, dyrektor ds. technologii w Cisco Polska.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułRouter firmy D-Link podatny na ataki hakerów Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami od Krajowej Administracji Skarbowej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Przypomnij hasło

Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się