Portal bezpiecznego e-biznesu

12 listopada 2018 r. a przerwy w pracy banków

 12 listopada 2018 r. a przerwy w pracy banków

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi

Wolny poniedziałek 12 listopada br. dla wielu Polaków oznacza dłuższy niż zwykle weekend. Czy dodatkowy wolny dzień oznacza przerwy w funkcjonowaniu oddziałów banków oraz bankowych usług internetowych?

12 listopada 2018 r. a przerwy w pracy banków

W tym roku w dniu 12 listopada ze względu na dzień wolny od pracy nie będziemy mogli korzystać ze stacjonarnych oddziałów banków. Ze względu jednak na decyzję Narodowego Banku Polskiego i Krajowej Izby Rozliczeniowej przelewy będą tego dnia rozliczane tak samo, jak w dzień roboczy. Oznacza to, że bankowe usługi internetowe powinny działać w tym dniu normalnie. Tylko cześć klientów będzie musiała liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami w działaniu serwisów internetowych. Zapowiedziały je zaledwie cztery banki: Deutsche Bank Polska i Santander Bank Polska w związku z migracją użytkowników, Getin Bank i Toyota Bank.

Deutsche Bank

Procesy techniczne związane z migracją wydzielonej części Deutsche Banku do Santander Banku Polska rozpoczęły się już wczoraj 8 listopada. Wtedy nastąpiło ograniczenie funkcjonalności usług Teleserwisu.

W dniu 9 listopada 2018 roku o godz. 18:00 wyłączony zostanie system db easyNET, db powerNET i db hipoNET. Przez resztę weekendu systemy bankowości elektronicznej Deutsche Banku pozostaną niedostępne. Bez problemu będą rozliczane transakcje kartowe. Od 13 listopada placówki Deutsche Banku będą już działały pod szyldem Santander Banku Polska.

Getin Bank

W związku z pracami konserwacyjnymi klienci Getin Banku mogą spotkać się z utrudnieniami w działaniu bankowości internetowej i mobilnej jeszcze dziś, 9 listopada między godz. 22:00 a 23:00. Problemy mogą wrócić jeszcze w nocy z soboty na niedzielę (10/11 listopada) od północy do godz. 6:30.

Santander Bank Polska

W sobotę, 10 listopada, w godz. 0:00-7:30 bankowość internetowa Santander Banku Polska będzie niedostępna. Od godz. 7:30 do 23:50 będzie można sprawdzić jedynie historię i saldo rachunku. Od północy aż do wieczora – godz. 20:00, bankowość nie będzie działała w ogóle – ani internetowa, ani mobilna. Podczas przerwy karty oraz bankomaty i wpłatomaty będą działać jednak salda będą nieaktualne.

Toyota Bank

W niedzielę 11 listopada, w godz. 6:00 - 11:00 bank zaplanował prace serwisowe. W związku z tym w godz. 6:00-8:00 mogą wystąpić utrudnienia w autoryzacji płatności kartowych, natomiast w godz. 6:00-11:00 mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do systemu bankowości elektronicznej, automatycznego serwisu telefonicznego i usługi tzw. szybkich płatności.

źródło: bankier.pl

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł120 milionów kont użytkowników Facebooka zostało wystawionych na sprzedaż Następny artykuł ›Made in …. ?? Czy błędna informacja o kraju produkcji towaru jest wadą?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się