Portal bezpiecznego e-biznesu

Zhakuj legalnie Teslę i zgarnij ją jako nagrodę

W Vancouver w Kanadzie odbywa się konkurs o nazwie Pwn2Own. Można w nim wygrać Teslę Model 3, o ile się złamie zabezpieczenia samochodu.

Zhakuj legalnie Teslę i zgarnij ją jako nagrodę

Konkurs Pwn2Own jest organizowany corocznie, w jego ramach hakerzy testują zabezpieczenia różnego rodzaju sprzętu. W tym roku, dzięki współpracy organizatorów z firmą Elona Muska, pojawiła się nowa kategoria – motoryzacja. Na próbę zostanie wystawiony nowy model samochodu elektrycznego – Tesla Model 3.

Nasza praca ze społecznością zajmującą się badaniami nad bezpieczeństwem jest dla nas nieoceniona. Z przyjemnością poznajemy i nagradzamy wspaniałą pracę w Pwn2Own, abyśmy mogli dalej ulepszać nasze produkty i nasze podejście.

powiedział David Lau dyrektor ds. oprogramowania do pojazdów Tesli.

Najwyższą nagrodę 250 tys. dolarów hakerzy zgarną za złamanie kodu bramy dostępowej, zhakowanie autopilota, czyli asystenta kierowcy oraz sterownika VCSEC. Te trzy systemy stanowią najbardziej podatne na ataki elementy wyposażenia Tesli. Pwn2Own oferuje 100 tys. dolarów za skuteczny atak na klucz tesli lub oprogramowanie Phone-as-Key. Zhakowanie wi-fi lub Bluetootha wyceniono na 50 tys. dolarów.

Firma Trend Micro należąca do branży ochrony danych jest organizatorem konkursu Pwn2Own. Co roku zaprasza specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa do wykrywania luk i błędów w wyszukiwarkach internetowych i programach dla przedsiębiorstw.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mediaekspert24.pl Następny artykuł ›Google Chrome poprawi tryb „incognito”

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się