Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: wolnyshop.pl

Otrzymujemy sporo zgłoszeń z prośbą o weryfikację legalności sklepów internetowych. Tym razem sprawdzamy sklep wolnyshop.pl
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: wolnyshop.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Produkty w sklepie są oferowane w podejrzanie niskich cenach. Dodatkowo sklep organizuje promocje które mają skusić klientów do kupna jak największej ilości produktów. Organizacja promocji cenowych, podczas gdy oferta jest już zdecydowanie atrakcyjna może budzić wątpliwości co do wiarygodności sklepu.

Regulamin

Sklep w ogóle nie posiada regulaminu. Obowiązek posiadania tego dokumentu wynika zarówno z ustawy o prawach konsumenta, jak i ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną. W związku z powyższym, klient nie wie kim jest sprzedawca, gdzie może składać reklamację i czy może odstąpić od umowy sprzedaży.

Sposób płatności

Sklep oferuje wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Brak innych form płatności stanowi zdecydowanie podejrzaną cechę.

{REKLAMA}

Komentarze

Na Facebookowym profilu pojawiają się liczne negatywne komentarze klientów sklepów na temat niezrealizowanego zamówienia.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykuł„Nigeryjski” książę-oszust aresztowany Następny artykuł ›Czy mogę otworzyć przesyłkę kurierską przed podpisaniem odbioru?

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się