Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: gikon.pl

Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika i postanowiliśmy sprawdzić ten sklep.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: gikon.pl

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Poniżej przedstawiamy cechy, które powinny stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po umieszczeniu nazw produktów, dostępnych w ofercie sklepu, w porównywarce cenowej dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są albo podejrzanie niskie (np. telefon iPHONE 8 256GB jest tańszy niż w innych konkurencyjnych sklepach o prawie 1000 zł)

Sprzedawca oraz regulamin

Regulamin jako sprzedawcę wskazuje przedsiębiorcę, który zakończył działalność w 29 września 2015 r. Dodatkowo regulamin zawiera postanowienia, które mogą zostać uznane jako klauzule niedozwolone m.in.

Nasz sklep nie odpowiada za opóźnienia w dostawie spowodowane niewywiązaniem się przez firmy kurierskie z umów obsługi przewozowej.

Płatność

Po uzupełnieniu formularza zamówienia dostępna jest wyłącznie płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która powinna stanowić poważne ostrzeżenie dla klientów sklepu.

Domena oraz szablon strony

Domena została zarejestrowana w dniu 12 marca 2018 r. Natomiast strona jest łudząco podobna do sklepu model-agd.pl, o którym informowaliśmy 13 marca 2018 r.

{REKLAMA}

Kontakt

Po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie internetowej sklepu, słyszymy informację że wszyscy konsultanci są zajęci. Tego rodzaju informacja jest co najmniej podejrzana z uwagi na krótki czas działania sklepu.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUwaga na samozapalające się powerbanki Amazona Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się