Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie: gravotel.com

Otrzymaliśmy zgłoszenie dotyczące sklepu gravotel.com i postanowiliśmy go sprawdzić.
Zalecamy ostrożność przed zakupami w sklepie:  gravotel.com

Po audycie informacji na stronie mamy wątpliwości co do rzetelności sklepu. Przede wszystkim sklep jest łudząco podobny do sklepu vavotel.com o którym ostatnio informowaliśmy.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Ceny

Po wprowadzeniu nazw produktów do porównywarki cenowej możemy zauważyć podejrzaną rozbieżność cenową. W sklepie niektóre produkty są w normalnych tj. rynkowych cenach, natomiast inne produkty są tańsze niż te same produkty w innych sklepach o blisko 500 zł.

Sprzedawca

W regulaminie sklepu jako sprzedawca, został wskazany przedsiębiorca którego działalnością przeważającą jest „sprzedaż hurtowa pozostałych maszyn i urządzeń”.

Płatność

Sklep na stronie głównej informuje o udostępnieniu wielu metod płatności. Jednak po uzupełnieniu formularza zamówienia, klient ma możliwość zapłaty za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe – to zdecydowanie podejrzana cecha.

{REKLAMA}

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie usłyszeliśmy komunikat, że nie ma takiego numeru.

Fake News Alert

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach? Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułMicrosoft porozumiał się z Finami z FCCA Następny artykuł ›Świątecznie i bezpiecznie – na co zwracać uwagę podczas zakupów w internecie?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się