Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: neomedia.in.net

Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Sklep już na pierwszy rzut oka wygląda podejrzanie, a szczegółowa analiza poszczególnych elementów sklepu, tylko to podejrzenie potwierdza.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: neomedia.in.net

Na chwilę obecną nie ma żadnych opinii dotychczasowych klientów tego sklepu. Jednak poniższe cechy wzbudzają nasze podejrzenia co do jego legalności.

Co wzbudza nasze podejrzenia?

Ceny

Oferta sklepu jest bardzo bogata i zawiera głównie produkty z działy RTV i AGD. Jednak po wprowadzeniu ceny wybranego towaru do porównywarki cenowej szybko przekonamy się, że ceny w sklepie, w porównaniu z cenami w innych konkrecyjnych sklepach są niższe, czasem o ponad 300 zł!

Przykład: Konsola Sony PlayStation 4 Slim 1TB + gra w analizowanym sklepie kosztuje 883 zł tymczasem w innych sklepach ten sam produkt jest wyceniany na co najmniej 1299 zł

Sposób płatności

Sklep oferuje wyłącznie zapłatę za towar w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która musi stanowić sygnał alarmowy dla każdego klienta sklepu internetowego.

Co ciekawe, z regulaminu wynika, że sklep oferuje co najmniej 5 metod płatności.

Kontakt

Po wybraniu numeru kontaktowego podanego na stronie sklepu połączenie jest automatycznie zrywane. Natomiast po weryfikacji adresu mailowego pojawia się informacja z której wynika, że adres jest nieznany.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZUS ostrzega przed fałszywymi mailami Następny artykuł ›Serwisy ceneo.pl oraz opineo.pl zmienią zasady prezentowania negatywnych ocen

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się