Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: kupujemy24.net

O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: kupujemy24.net

W sieci nie ma jeszcze żadnych opinii na temat tego sklepu, natomiast informacje zawarte na stronie dają podstawę co publikacji niniejszego artykułu.

Co wzbudza nasze podejrzenie?

Podejrzanie niskie ceny

W ofercie sklepu znajdują się produkty głównie z działu RTV i AGD. Ceny produktów, w porównaniu z cenami tych samych produktów w innych sklepach internetowych są zdecydowanie zaniżone. Dodatkowo wszystkie produkty są objęte promocją (-15%).

Płatność

Sklep umożliwia zapłatę za towar wyłącznie w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która musi stanowić sygnał alarmowy dla klienta. Co ciekawe w regulaminie sklepu wskazana jest także płatność za tzw. pobraniem – jednak w formularzu zamówienia nie znajduje to potwierdzenia.

Kontakt

Dzwoniliśmy pod numer podany na stronie sklepu. Telefon odebrała osoba, która w naszej ocenie korzystała z modulatora głosowego. Z informacji które uzyskaliśmy wynika, że opcja zapłaty w chwili odbioru towaru za tzw. pobraniem nie jest dostępna.

[Aktualizacja - 03.01.2018 r.] Współpraca z Komputronik.pl

Na stronie sklepu podana jest informacja o współpracy handlowej ze sklepem Komputronik.pl – na potwierdzenie zawarta jest umowa ze sklepem. Kontaktowaliśmy się ze sklepem komputronik.pl w tym temacie, który jednoznacznie zaprzeczył co do współpracy gospodarczej ze sklepem kupujemy24.net

[Aktualizacja - 07.01.2018 r.] Firma nie jest płatnikiem podatku VAT

Nasz Czytelnik poinformował nas, że firma prowadząca sklep nie jest czynnym płatnikiem VAT, a wystawia faktury VAT. Osoby, chcące kupić towar na fakturę, po prostu jej nie otrzymają lub otrzymają ją jako bezużyteczny papierek, a nie dokument księgowy.

[Aktualizacja - 23.01.2018 r.] Wyłudzone dane przedsiębiorcy

Skontaktował się z nami przedsiębiorca, którego dane zostały użyte w regulaminie sklepu. Oczywiście wszelkie odstąpienia kierowane na adres podany w sklepie będą ważne, jest to ostatni znany adres sklepu podany na stronie. Natomiast należy tutaj jednoznacznie podkreślić, iż osoba wskazana jako sprzedawca w sklepie kupujemy24.net również padła ofiarą przestępstwa, a mianowicie wyłudzenia danych, o czym poinformowała już policję.

Fake News Alert (Zagrożenia w sieci)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do Fake News Alert - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNajważniejsze tendencje rozwoju IoT w 2019 r., wg Forrester Researche Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się