Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: kupgo.net

Informację o sklepie otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Na chwilę obecną w sieci nie ma jakichkolwiek opinii na temat sklepu. Jednak w naszej ocenie sklep posiada cechy, które podważają jego wiarygodność.

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: kupgo.net

Poniżej cechy, które w naszej ocenie wzbudzają podejrzenia co do legalności sklepu kupgo.net

Formularz zamówienia

Po wypełnieniu zamówienia przede wszystkim jeżeli chodzi o dane osobowe klienta sklepu i przejściu do kroku „Podsumowanie zakupów” automat sklepu automatycznie zmienia wprowadzone dane klienta na dane zupełnie przypadkowe! Co ciekawe w wiadomości mailowej potwierdzającej zamówienie pojawiają się dane wprowadzone w formularzu.

Ceny

Oferta sklepu zawiera głównie produkty z działu RTV i AGD. Po wprowadzeniu nazwy wybranego towaru (np. Creative Sound Blaster Roar 2 Czarny) do porównywarki cenowej szybko przekonamy się, że cena tego produktu, w porównaniu z cenami w innych konkurencyjnych sklepach, jest dużo niższa. Dotyczy to tylko wybranych produktów, ponieważ znaczna część oferty sklepu jest oferowana w cenach podobnych lub wyższych niż w innych sklepach.

Adres sklepu do zwrotu produktów

Dane wskazane do zwrotu lub reklamacji są inne niż siedziba firma. Jednak najważniejszy jest fakt, iż kod pocztowy wskazany przez sklep faktycznie nie należy do Łodzi tylko do Warszawy.


Płatność

Sklep oferuje wyłącznie płatność za pośrednictwem elektronicznych serwisów płatności (tPay.pl). Jednak z informacji, które uzyskaliśmy wynika, że sklep nie posiada umowy z przedsiębiorcą wskazanym w regulaminie sklepu, a rachunek bankowy nie należy do właściciela serwisu tPay.pl. Dodatkowo cała procedura realizacji przelewu, zdecydowanie różni się niż w innych sklepach internetowych w których płatność jest poprawnie zainstalowana.


Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułRODO nie daje o sobie zapomnieć. Kolejne nowelizacje przepisów! Następny artykuł ›Cyberprzestępcy również czekają na Black Friday oraz Cyber Monday

Newsletter

Polecamy Adwokat Art. 178A KK

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się