Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: homgar.pl

Otrzymujemy sporo zgłoszeń na temat sklepu homgar.pl. Na pierwszy rzut oka sklep wydaje się rzetelny. Jednak, po dłuższej analizie, dochodzimy do przekonania, że sklep posiada cechy, które mogą być podejrzane.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: homgar.pl

Pomimo pozytywnych opinii dotychczasowych klientów, sklep został zgłoszony przez naszych użytkowników jako „Zagrożenie w sieci”. Sklep homagr.pl na pierwszy rzut oka z pewnością nie przypomina typowego fałszywego sklepu. Natomiast cechy sklepu, które zaniepokoiły naszych czytelników, w naszej ocenie również są podejrzane.

Ceny

Oferta sklepu jest bogata w sprzęt RTV i AGD. Większość z towarów w sklepie jest oferowanych w cenach zbliżonych lub delikatnie niższych niż w innych konkurencyjnych sklepach. Jednak popularne produkty np. TV SAMSUNG UE49NU7302 są tańsze niż w innych sklepach o ponad 300 zł, a czasem 500 zł.

Sposób płatności

Sklep oferuje wyłącznie zapłatę za towar w formie przedpłaty na konto bankowe. To zdecydowanie najpoważniejszy zarzut kierowany pod adresem sklepu. Obecnie sklepy internetowe starają się być bardziej atrakcyjne dla klientów, a tym samym udostępniają większą ilość opcji płatności, w tym przede wszystkim płatności w chwili odbioru towaru za tzw. pobraniem. Udostępnienie tylko jednej metody płatności zawsze musi stanowić sygnał alarmowy dla klienta sklepu.


Regulamin sklepu

Regulamin zawiera informację z której wynika, że dostępna jest możliwość zapłaty gotówką za tzw. pobraniem – formularz zamówienia nie daje takiej możliwości.Dodatkowo, regulamin zawiera postanowienia, które stanowią tzw. klauzule niedozwolone.

Homgar nie ponosi odpowiedzialności za różnice w wyglądzie produktu wynikające z indywidualnych ustawień parametrów komputera Nabywcy (kolory, jasność, kontrast, proporcje itp.).

Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Jednak po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie sklepu, nikt nie odbierał. Próbowaliśmy cały dzień. Brak kontaktu ze strony sprzedawcy był głównym, zarzutem kierowanym przez naszych czytelników w stronę sklepu.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?


  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułApple przyznało, że podsłuchuje użytkowników iPhone’ów Następny artykuł ›SMS od oszustów – uważaj na podejrzane wiadomości

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się