Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: electronicbox.pl

Dzisiaj otrzymaliśmy informację o sklepie electronicbox.pl Sklep szatą graficzną oraz schematem działania przypomina sklep vitamedia.pl o którym już jakiś czas temu informowaliśmy. Dodatkowo w sieci pojawiają się pierwsze negatywne opinie na temat sklepu.
Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: electronicbox.pl

W ofercie sklepu dostępny jest przede wszystkim sprzęt elektroniczny, głównie smartfony – podobnie jak sklep vitamedia.pl (link do artykułu na temat sklepu vitamedia.pl) Poniżej cechy sklepu electronicbox.pl, które w naszej ocenie są podejrzane.

Ceny produktów

Oczywiście ceny produktów są zdecydowanie zaniżone. Porównanie ceny wybranego produktu z oferty sklepu electronicbox.pl z cenami tego samego produktu w innych, konkurencyjnych sklepach, rodzi poważne zastrzeżenia co do uczciwości sprzedawcy.

Płatność na konto bankowe sprzedawcy

Sklep oferuje płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Co prawda, sklep oferuje także płatność w chwili odbioru towaru – natomiast w przypadku wybrania opcji sprzedaży na odległość możliwa jest wyłącznie płatność przelewem. To podejrzana cecha, która zawsze musi budzić podejrzenia klienta sklepu internetowego.


Sprzedawca nie figuruje w rejestrze VAT


Tą cechę należy uznać za podejrzaną z uwagi na fakt, iż z regulaminu sklepu wynika, że:

Wszystkie ceny w Sklepie są cenami brutto zawierającymi podatek od towarów i usług (VAT) w wysokości wynikającej z odrębnych przepisów

Brak kontaktu

Próbowaliśmy się dodzwonić do sklepu. Niestety po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie, usłyszeliśmy informację o możliwości nagrania się pocztę głosową. Natomiast po weryfikacji adresu mailowego, który widnieje w zakładce kontakt, pojawiała się następująca informacja:


Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułSzybka kasa po inwestycji w kryptowaluty. mBank ostrzega! Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się