Portal bezpiecznego e-biznesu

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: dansports.eu

Za pośrednictwem naszego formularza „Zgłoś zagrożenie w sieci” czytelnicy poinformowali nas o nowym sklepie internetowym dansports.eu. W sieci brakuje jakichkolwiek opinii dotychczasowych klientów sklepu, dlatego poniżej krótka analiza najważniejszych elementów sklepu.

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: dansports.eu

Niskie ceny produktów

Sklep, w swojej ofercie, posiada sprzęt sportowy. Porównując jednak cenę wybranego produktu np. VIVO Rower treningowy magnetyczny Z-1040, który w analizowanym sklepie kosztuje 1325 zł, szybko dochodzimy do wniosku, że ceny w sklepie są podejrzanie niskie.

Sposób płatności

Sklep dansports.eu udostępnia tylko jeden sposób płatności tj. płatność w formie przedpłaty na konto bankowe. Obecnie sklepy internetowe starają się wprowadzać więcej metod płatność dla wygodny swoich klientów. Ograniczenie opcji płatności tylko do płatności na konto bankowe, należy uznać za podejrzane.


Kontakt

Zawsze w przypadku wątpliwości, co do legalności sklepu, staramy się z nim skontaktować. Jednak po wybraniu numeru telefonu, który jest podany na stronie, jest sygnał, ale nic oprócz tego. Po analizie adresu mailowego pojawia się następująca informacja:


Sprzedawca


Jak wynika z KRS spółki, która jest wskazana jako sprzedawca w sklepie, doszło do zmiany w zarządzie spółki. Zmiana została wpisana 6 maja 2020 r. Połączenie zmian w spółce oraz powyższych cech daje podstawy do podważania wiarygodności sprzedawcy.

Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.
[Aktualizacja - 28.05.2020 r.]
Uzyskaliśmy informację, że Bank Millennium zablokował rachunek bankowy sklepu.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułCzym jest chargeback? Dlaczego warto o nim pamiętać Następny artykuł ›Koniec dropshippingu? – Nowy projekt Unii Europejskiej

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się