Portal bezpiecznego e-biznesu

Wyciek danych 14 milionów klientów Hostingera

Jak podaje firma ESET doszło do wycieku danych dostawcy hostingu, firmy Hostinger. Hakerom udało się złamać zabezpieczenia firmy.

Wyciek danych 14 milionów klientów Hostingera

Z usług Hostingera korzysta ponad 29 milionów użytkowników w 178 krajach, w tym w Polsce. Hakerzy który złamali zabezpieczenia firmy, mieli dostęp do danych blisko 14 milionów klientów – loginów, haszowanych haseł czy adresów e-mail.

Do incydentu doszło w wyniku naruszenia bezpieczeństwa jednego z serwerów dostawcy hostingów. Osoba atakująca, korzystająca z tokena autoryzacyjnego znajdującego się na wspomnianym serwerze, uzyskała dostęp do bazy danych bez potrzeby podawania nazwy użytkownika oraz hasła. W ten sposób haker otrzymał wgląd w informacje o klientach Hostingera, w tym ich imiona, adresy e-mail, adresy IP oraz haszowane hasła.

Jak informuje dostawca, haker nie miał dostępu do danych finansowych użytkowników, korzystających z usług firmy. Hostinger zabezpieczył po ataku swoje systemy oraz API. Wymusił zresetowanie wszystkich haseł klientów informując ich mailowo o zaistniałym incydencie.

źródło: ESET

Komentarze

‹ Poprzedni artykułOszuści podszywają się pod PGE Następny artykuł ›O sygnalizacji zmiany kierunku jazdy na drodze z pierwszeństwem

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się