Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na SMS-y z potwierdzeniem PIT. To próba wyłudzenia!

Jak informuje Ministerstwo Finansów, do podatników trafiają wiadomości SMS, które nawołują do autoryzacji płatnym przelewem PIT-ów złożonych przez internet. Ministerstwo zapewnia, że nie jest nadawcą SMS-ów i ostrzega przed wyłudzeniami.
Uważajcie na SMS-y z potwierdzeniem PIT. To próba wyłudzenia!

Obowiązek rozliczenia z urzędem skarbowym skończył się 30 kwietnia. W tym roku, rozliczenie było bardzo proste, ponieważ wystarczyło tylko potwierdzić już wypełnioną deklarację. Jeśli ktoś zapomniał ją sprawdzić i potwierdzić, to urząd skarbowy przyjmie, że deklaracja jest właściwa i po 30 kwietnia uznał ją za zaakceptowaną. Tego rodzaju termin końcowy jest zawsze chętnie wykorzystywany przez oszustów. Tym razem wysyłają wiadomości SMS do podatników z prośbą o płatne potwierdzenie deklaracji podatkowej.

Jak informuje Ministerstwo Finansów w oficjalnym komunikacie:

Administracja skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. autoryzacji przelewem złożonych elektronicznie PIT-ów. Wiadomości są próbą wyłudzenia. Usługi resortu finansów Twój e-PIT oraz e-Deklaracje do składania zeznań drogą elektroniczną są bezpłatne.

Nadawca wiadomości ma w nich grozić dodatkową grzywną za niezłożenie podpisu. Jak zapewnia ministerstwo sprawa została zgłoszona do Zespołu Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jednocześnie urzędnicy apelują o ostrożność.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNaruszenie terminu do zwrotu w przypadku konsumenckiego odstąpienia od umowy Następny artykuł ›Jak prawidłowo skonstruować Newsletter

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się