Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep: zapraszamybowarto.pl

Coraz więcej czytelników zgłasza do audytu sklep zapraszamybowarto.pl Kilka lat temu sklep normalnie funkcjonował i zbierał pozytywne opinie klientów, obecnie jednak jego oferta oraz informacje zawarte na stronie mogą budzić podejrzenia.

Uważajcie na sklep: zapraszamybowarto.pl

Cechy, które w naszej ocenie podważają wiarygodność do sklepu.

Ceny

Oferta sklepu zawiera przede wszystkim produkty z działu RTV i AGD, a ceny w sklepie są bardzo atrakcyjne. W porównaniu z innymi konkurencyjnymi sklepami, ceny w sklepie, są dużo niższe, w niektórych przypadkach o blisko 1000 zł

Forma płatności

Sklep oferuje wyłącznie płatność za pośrednictwem szybkich przelewów PayU.pl Jednak po złożeniu zamówienia otrzymujemy informację, że płatności będzie wykonywana dla całkowicie innego sklepu internetowego? Płatność następuje na rzecz sklepów, którego dane są bezprawnie wyłudzone przez oszustów - sklepy łączy fakt posiadania płatności PayU.pl

Sprzedawca

W regulaminie sklepu jest wskazany przedsiębiorca, który ma być wpisany do centralnej ewidencji działalności gospodarczej. Jednak po weryfikacji numeru NIP okazuje się, że przedsiębiorca działa w formie spółki jawnej. To może sugerować posłużenie się danymi przypadkowego przedsiębiorcy.

[Aktualizacja - 27.03.2019 r.] Skontaktowaliśmy się z przedsiębiorcą wskazanym w regulaminie sklepu - przedsiębiorca poinformował nas, że jego dane zostały bezprawnie użyte na stronie, a całą sprawę zgłosił już do prokuratury.

Zagrożenia w sieci - ALERT!

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  2. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKonsumenci z coraz mniejszym zaufaniem patrzą na firmy zarabiające na ich prywatnych danych Następny artykuł ›Dyrektywa Omnibus. Co zmienia? Kiedy wchodzi w życie?

Newsletter

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2022. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się