Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na sklep homemedia.in.net

Homemedia.in.net to kolejny fałszywy sklep. Uważajcie!
Uważajcie na sklep homemedia.in.net

W sieci brakuje jakichkolwiek opinii na temat sklepu homemedia.in.net natomiast sklep jest zbudowany na schemacie podobnym do innych podejrzanych sklepów, których adres kończył się właśnie na in.net. Poniżej cechy, które w naszej ocenie są podejrzane:

Ceny

Oferta sklepu jest bogata w sprzęt RTV i AGD. Jednakże ceny w sklepie są zdecydowanie zaniżone. Większość towarów w sklepie jest w cenach dużo niższych w porównaniu z cenami tych samych towarów w konkurencyjnych sklepach.

Przykład. Piekarnik Whirlpool AKZM 8420 NB w sklepie homemedia.in.net kosztuje 1045,99 zł czyli o ponad 300 zł taniej niż w innych konkurencyjnych sklepach internetowych.

Sprzedawca

W regulaminie sklepu numery NIP oraz REGON należą do zupełnie innego przedsiębiorcy niż ten, który został wskazany w regulaminie sklepu!

Sposób płatności

Sklep oferuje wyłącznie przedpłatę na konto bankowe. To zdecydowanie podejrzana cecha, która musi stanowić sygnał alarmowy dla klienta sklepu.


Kontakt

Próbowaliśmy skontaktować się ze sklepem. Jednak po wybraniu numeru telefonu, który został podany na stronie sklepu, połączenie jest automatycznie zrywane. To samo dotyczy wiadomości mailowych. Po weryfikacji adres mailowego podanego na stronie pojawiają się następujące komunikaty:


Zagrożenia w sieci (ALERT)

Chcesz dowiadywać się o nowych oszustwach krążących w Sieci, w tym także o najnowszych fałszywych e-sklepach?

  1. Dołącz do naszej grupy „Oszukani przez fałszywe e-sklepy” na Facebooku
  2. Zacznij śledzić nasz profil na Twitterze gdzie zawsze szybko dajemy znać o nowych oszustwach lub
  3. Dodaj swój adres do ALERTU - gdy tylko pojawią się nowe oszustwa i nieprawdziwe informacje - poinformujemy Cię o tym. Otrzymuj aktualne ostrzeżenia o zagrożeniach w internecie.

[Aktualizacja - 06.11.2019]

Zgłosił się do nas przedsiębiorca, którego dane zostały wykorzystane do stworzenia oszustwa. Przedsiębiorca złożył już zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa - kradzieży danych osobowych.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKara więzienia za logowanie się na cudze konto na Facebooku Następny artykuł ›Kara za uniemożliwienie przeprowadzenia kontroli

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się