Portal bezpiecznego e-biznesu

Uważajcie na potwierdzenie płatności z Przelewy24.pl

Getin Bank oraz PayPro SA - właściciel serwisu Przelewy24, pod którą podszywają się oszuści, ostrzegają przed fałszywymi potwierdzeniami płatności. Wiadomość z potwierdzeniem zawiera groźnego wirusa.


Uważajcie na potwierdzenie płatności z Przelewy24.pl

Obie firmy ostrzegają przez spreparowanymi potwierdzeniami przelewów, jakie są wysyłane do potencjalnych ofiar, w tym klientów banków. Celem oszustów jest zainfekowanie urządzenia ofiary, do czego może dojść poprzez kliknięcie w linki zawarte w wiadomości, a prowadzące np. do zagranicznych serwerów. Oczywiście głównym celem ataku są dane do logowania do systemu bankowego.

W razie niepewności, czy odebrana wiadomość jest efektem działania oszustów, na stronie Przelewy24 można sprawdzić, jak wygląda oryginalne potwierdzenie przelewu. "Niniejsza wiadomość jest informacją o potwierdzeniu realizacji płatności w systemie Przelewy24" - czytamy w takiej wiadomości. Poniżej informacja jak wygląda prawdziwe potwierdzenie z Przelewy24.pl

Wcześniej podobne ostrzeżenie wydał ING Bank Śląski, zaznaczając, że ataki mogą być wymierzone w osoby handlujące w Internecie.

Niestety, wszystko wskazuje na to, że takie naruszenia danych czy cyberataki nadal będą chlebem powszednim. Musimy więc być czujni, nie możemy otwierać przypadkowych załączników od niezaufanych osób. Przede wszystkim należy jednak stosować oprogramowanie, które zabezpieczy nasz komputer przed atakami hakerów. Administratorzy IT powinni stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do pracowników, oraz dysponować narzędziami umożliwiającymi szybką detekcję ataku i odzyskanie zaszyfrowanych danych – mówi Dariusz Woźniak, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken
Komentarze

‹ Poprzedni artykułAPI na celowniku cyberprzestępców Następny artykuł ›Google Chrome poprawi tryb „incognito”

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2019. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się