Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na wiadomości od Urzędu Skarbowego o wszczęciu postępowania! To oszustwo!

Nasi czytelnicy informują nas o fali fałszywych wiadomości wysyłanych w sprawie zamiaru wszczęcia kontroli skarbowej. Wiadomości są wysyłane przez mgr Mariana Jakubowskiego.
Uwaga na wiadomości od Urzędu Skarbowego o wszczęciu postępowania! To oszustwo!

W wiadomości pojawia się informacja, że w przypadku braku kontaktu - Urząd Skarbowy będzie zmuszony wszcząć postępowanie i przeprowadzić kontrolę u przedsiębiorcy. Jak informuje jeden z naszych czytelników. Na pierwszy rzut oka można się przestraszyć, ale jest kilka elementów które pokazują, że jest to oszustwo - najprawdopodobniej w załączniku znajduje się wirus.

Poniżej bardzo trafne wyliczenia naszego czytelnika dotyczące fałszywej wiadomości:

  1. Nie wiem jak to zrobili, ale w adresie odbiorcy nie ma naszego e-maila (adresu mailowego czytelnika) - jest za to jakiś obcy, prawdziwy - po wpisaniu w Google wyskakuje prawdziwa firma.
  2. Adres nadawcy nie jest oficjalny, z US ale zupełnie losowy.
  3. Daty prób kontaktu są z kwietnia 2019 - chyba przewidują przyszłość (chociaż 06.04.2019 wypada w sobotę więc nic dziwnego, że nikogo nie zastali w firmie)
  4. Wprawdzie jest podanych kilka ustaw, co powoduje że wygląda to bardziej prawdziwie ale po sprawdzeniu są to zupełnie różne ustawy.
  5. Nie ma informacji z jakiego jest to Urzędu czy Izby Skarbowej.
  6. Niezupełnie poprawna polszczyzna i brak części polskich znaków - jest np "ć" ale nie ma "ą" (zamiast tego jest q) i "ę" ($)

Poniżej wiadomość od oszustów:


Komentarze

‹ Poprzedni artykułWłaściwość miejscowa sądu w sporze konsumenta z przedsiębiorcą Następny artykuł ›Tajemnica telekomunikacyjna. Sąd może z niej zwolnić!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się