Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na SMS o długu skarbowym - to kolejne oszustwo!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi wiadomościami SMS informujące o długu skarbowym.
Uwaga na SMS o długu skarbowym - to kolejne oszustwo!

Oszustwa na dopłatę to obecnie plaga. Oszuści pod każdym pretekstem starają się zmusić użytkownika do kliknięciu w przesłany przez nich link. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku SMS-ów o rzekomym długu skarbowym, który należy spłacić klikając w link podany w wiadomości. Wiadomość należy usunąć, bez klikania w odnośnik.

Ministerstwo Finansów jasno podkreśliło, że zarówno ten urząd, jak i inne nie wysyłają tego rodzaju wiadomości. Natomiast wiadomość wysłana przez oszustów zawiera link, który może być niebezpieczny, więc nie wolno w niego wchodzić. SMS-a z kolei należy usunąć. Jeśli kliknęliśmy w link i podążaliśmy za dalszymi instrukcjami, najlepiej zmienić swoje hasła i zgłosić sprawę do banku oraz na policję.

W swoim komunikacie Ministerstwo Finansów podało przykładową wiadomość:

Dług skarbowy nr 2891/18 zostanie wkrótce przekazany do egzekucji. Kwota do spłaty 6,85 zł., aby uniknąć zajęcia konta (link do strony www).

Komentarze

‹ Poprzedni artykułZmiany w zakresie odpowiedzialności mediów społecznościowych Następny artykuł ›Chwila zawarcia umowy sprzedaży w sklepie internetowym

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się