Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na fałszywe SMS-y wzywające do zapłaty zaległego PIT-u!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi SMS-ami, w których oszuści wzywają do zapłaty rzekomo zaległego podatku PIT. Nie należy klikać w link, a samą wiadomość trzeba jak najszybciej usunąć.

Uwaga na fałszywe SMS-y wzywające do zapłaty zaległego PIT-u!

Ministerstwo Finansów ostrzega przed kolejną kampanią phishingową. W wiadomości SMS oszuści podszywają się pod Ministerstwo Finansów lub inny podległy podmiot. Z wiadomości wynika obowiązek uregulowania należności z tytułu rozliczenia podatku PIT. W wiadomości zawarty jest link, który rzekomo prowadzi do rządowej domeny oznaczonej skrótem GOV.

Okres kampanii nie jest przypadkowy, ponieważ obecnie trwa okres rozliczenia ze skarbówką. Osoby niedokładnie poinformowane lub rozliczające się przez księgową mogą nie wiedzieć, że w tym roku formularze PIT będą rozpatrywane dopiero od 15 lutego. Dokumenty można składać wcześnie, ale procedowane będą dopiero od połowy lutego.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułProblem przejścia uprawnień z rękojmi na osobę trzecią Następny artykuł ›Paczkomaty pod kościołami? Nowa ofensywa InPostu

Newsletter

Legalniewsieci.pl © 2021. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się