Portal bezpiecznego e-biznesu

Uwaga na fałszywe maile od Google Play!

Oszuści podszywają się pod sklep Google Play i żądają zapłaty rzekomej zaległości podstawiając fałszywą bramkę DotPay.

Uwaga na fałszywe maile od Google Play!

Od kilku dni przestępcy próbują podszywać się pod Google Play rozsyłając maile z wezwaniem do zapłaty zaległych należności za korzystanie ze sklepu. Wiadomość przekierowuje odbiorcę na fałszywą bramkę płatności udającą DotPay. Podane tam dane karty płatniczej przekazywane są oszustom.

Poniżej fragment fałszywej wiadomości:

„Na Państwa koncie GOOGLE PLAY widnieje zaległość 1,46 zł. Opłata została naliczona za korzystanie ze sklepu GOOGLE PLAY zgodnie z zaakceptowanym regulaminem. Należność trzeba opłacić w przeciągu 24 godzin po tym czasie zostanie przekazana do windykacji odpowiednich operatorów z którymi została podpisana umowa o swiadczenie usług telekomunikacyjnych. Nie opłacenie zaległości jest jednoznaczne z dodaniem Państwa danych do systemów KRD i ERIFF. Prosimy o uregulowanie zaległości za pośrednictwem Dotpay.”

Już sama interpunkcja i składnia powyższych zdań powinna być dla odbiorców sygnałem alarmowym. Warto zwrócić też uwagę na adres nadawcy maila: admin@maxiorrr.com, co nie brzmi zbyt wiarygodnie. Ostatecznie zawsze można zweryfikować taką wiadomość, sprawdzając stan swojego salda w aplikacji Google Play (pod zakładką Formy płatności).

Wcześniej informowaliśmy, że w ten sam sposób ktoś kradnie dane zgłaszając, że należy uregulować opłatę za korzystanie z Allegro. Okazuje się, że fałszywe maile od Google Play są wysyłane z tego samego adresu pocztowego.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułKrowy w okularach VR. Tylko w Rosji. Następny artykuł ›TikTok przekształca się w platformę polityczną

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się